Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Biurko z regulowaną wysokością – zalety

Biurko z regulowaną wysokością – zalety

Biurko z regulowaną wysokością – zalety

Każdy pracownik biurowy wie, że wielogodzinne siedzenie przy biurku w jednej pozycji powoduje dotkliwy ból pleców.

Każdy pracownik biurowy wie, że wielogodzinne siedzenie przy biurku w jednej pozycji powoduje dotkliwy ból pleców. Praca siedząca ma negatywny wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa, dlatego warto o niego zadbać poprzez zakup biurka z regulowaną wysokością.

Czy warto kupić biurko z regulowaną wysokością?

Biurka z regulacją wysokości pozwalają na łączenie pracy siedzącej ze stojącą, która – wykonana przez niedługi czas – jest bardziej korzystna dla naszego zdrowia. 15-20 minut dziennie wystarczy, aby “rozprostować kości” i odciążyć kręgosłup. Przesada w drugą stronę, czyli 8 godzin pracy stojącej również nie jest dla nas dobra – jednak połączenie pracy siedzącej z pracą stojącą może mieć pozytywny wpływ na nasze plecy i ogólne samopoczucie. 

Biurka z regulacją wysokości można łatwo dostosować do wzrostu osoby, która będzie przy nim siedzieć. Tym sposobem łatwo utrzymać prawidłową postawę ciała – wyprostowane plecy, kąt prosty między ramieniem a przedramieniem i między udem a podudziem, swobodnie spoczywające nogi i ręce. Naturalna i zdrowa postawa ciała pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się bólu pleców, nadgarstków czy wad postawy. 

Biuro do home office z regulacją wysokości

Warto rozważyć zakup biurka z regulacją wysokością. Pozwala ono na utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy komputerze, co daje się odczuć w postaci mniejszego bólu pleców lub całkowitego jego zniknięcia oraz ogólnie lepszego samopoczucia. 

Wymogi BHP

Wszystkie meble przeznaczone do pracy muszą spełniać konkretne wytyczne bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to również biurek firmowych. Bardzo ważne jest, aby były dopasowane do naszego wzrostu. Jeżeli naszym narzędziem pracy jest komputer stacjonarny, powinniśmy ustawić monitor w odległości minimum 10 cm od klawiatury, a ją samą – na wysuwanym blacie, niżej od monitora. Blat biurka należy ustawić tak, aby możliwe było zachowanie kąta prostego między ramieniem a przedramieniem. Co więcej, biurka z regulacją wysokości muszą posiadać wolną przestrzeń pod biurkiem na nogi – powinna ona mieć minimum 70 cm szerokości i 60 cm głębokości. Same nogi powinny swobodnie spoczywać na podłodze.

Wysokiej jakości meble do biura

Sklep z meblami biurowymi Elzap oferuje nie tylko biurka z regulowaną wysokością. Oprócz tego, w ich ofercie można dostać sofy, pufy, krzesła do biura, stoły, biurka gabinetowe, meble do warsztatu, kontenery, szafy, regały i całą masę innych mebli tego typu. Są one wykonane z surowców wysokiej jakości, dzięki czemu mogą posłużyć całymi latami!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

 Jaki plecak dla pierwszoklasisty – wybieramy najmodniejsze modele 

 Jaki plecak dla pierwszoklasisty – wybieramy najmodniejsze modele 

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 131 wyświetleń
Luksus w naturalnym wydaniu – meble i dodatki Monnarita

Luksus w naturalnym wydaniu – meble i dodatki Monnarita

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 183 wyświetleń
Domowe sposoby na białe zęby – 5 bezpiecznych metod

Domowe sposoby na białe zęby – 5 bezpiecznych metod

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 139 wyświetleń
Żaluzje aluminiowe: elegancja i funkcjonalność w jednym

Żaluzje aluminiowe: elegancja i funkcjonalność w jednym

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 65 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl