Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Co jest niezbędne, aby urządzić domowe biuro?

Co jest niezbędne, aby urządzić domowe biuro?

Co jest niezbędne, aby urządzić domowe biuro?

Praca zdalna to już codzienność dla milionów pracowników. Aby pracować efektywnie, nie wystarczy mieć laptopa i spokój w domu. Jeśli chcesz podejść na poważnie do home office, przygotuj się jak najlepiej i stwórz ergonomiczne miejsce pracy w zaciszu domowym.

Wydajne miejsce pracy to lepsze wyniki. Na co zwrócić uwagę?

Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie ma nic prostszego niż praca w trybie home office, zastanów nad tym dwa razy. To Ty jesteś odpowiedzialny za przygotowanie miejsca pracy i musisz się w nim dobrze czuć. Praca w trybie zdalnym lub hybrydowym to już codzienność dla wielu firm, a jeśli chcesz ją efektywnie wykorzystać, przygotuj odpowiednie narzędzia i miejsce pracy, aby zachować odpowiedni komfort. Potrzebujesz do tego osobnego pokoju lub zacisznego wydzielonego miejsca, ergonomicznego fotela, regulowanego biurka, narzędzi do organizacji przyborów na biurku, ale także dodatków takich jak zieleń i rzeczy osobiste. Tak urządzone miejsce pracy można nazwać kompletnym i spełniającym oczekiwania nowoczesnych pracowników, którzy nie muszą pojawiać się w biurze, aby pracować wydajnie. Koncepcja pracy zdalnej to szeroko pojęta wolność, ale potrzeba trochę samodyscypliny, aby oddzielić życie prywatne od zawodowego i optymalnie urządzić domową przestrzeń do pracy.

Ergonomiczne krzesło i regulowane biurko to absolutna podstawa w pracy zdalnej

Nie ma biura domowego bez ergonomicznego fotela, który da podparcie pleców, a nie pogłębia wad postawy. Długie godziny spędzane na pracy siedzącej to wyzwanie dla Twojego kręgosłupa, dlatego nie oszczędzaj na fotelu do pracy. Zwróć uwagę na takie funkcje jak podparcie lędźwiowe i podłokietniki, a dzięki temu zmniejszysz ryzyko obciążenia kręgosłupa. Swobodna regulacja części lędźwiowej i oparcie dla łokci sprawią, że możesz idealnie dopasować fotel do swoich potrzeb.  Sprzęty z możliwością dopasowania do użytkownika to podstawa wyposażenia. Tak samo jest w przypadku biurka, które powinno być regulowane. Najlepiej jeśli może mieć zarówno funkcję siedzącą, jak i stojącą. Dzięki temu można dowolnie zmieniać pozycję, w zależności od upodobań. Biurka stojące są obecnie bardzo popularne i trudno się temu dziwić. Pozycja siedząca przy biurku przestała kojarzyć się z jedyną możliwą opcją do pracy.

Liczą się detale

Oprócz najważniejszych mebli, liczą się szczegóły w samym miejscu pracy, czyli na biurku i w pokoju lub miejscu, gdzie pracujemy. Aby Twoje miejsce pracy było przyjazne, postaraj się uczynić je bardziej przytulnym i zorganizowanym. Porządek na biurku to porządek w głowie. Kartki, długopisy, przybory do pisania rozrzucone na biurku, walczą o Twoją uwagę, dlatego pozbądź się rozpraszaczy i skup na pracy. Pomocne będą tutaj organizery na biurko, które w łatwy sposób gromadzą rzeczy na stanowisku pracy w jednym miejscu. Zdecydowanie lepiej pracuje się, gdy bałagan na biurku jest pod kontrolą. Oprócz tego, pomyśl o zielonych akcentach, takich jak rośliny doniczkowe, które sprawią, że będzie Ci łatwiej i przyjemniej pracować. Rośliny zmniejszają stres i wpływają uspokajająco na pracowników. Jest to ten rodzaj rozpraszaczy, które w pozytywny sposób odwracają naszą uwagę. Zielone dodatki sprawią, że Twoje domowe miejsce pracy będzie urozmaicone.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Luksus w naturalnym wydaniu – meble i dodatki Monnarita

Luksus w naturalnym wydaniu – meble i dodatki Monnarita

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 319 wyświetleń
Jaka kołdra na lato? Materiały i ważne aspekty podczas wyboru 

Jaka kołdra na lato? Materiały i ważne aspekty podczas wyboru 

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 51 wyświetleń
Imitacja cegły – do jakich stylów aranżacji wnętrz będzie pasować?

Imitacja cegły – do jakich stylów aranżacji wnętrz będzie pasować?

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 50 wyświetleń
Bułki bez drożdży – jak je zrobić? 12 prostych przepisów

Bułki bez drożdży – jak je zrobić? 12 prostych przepisów

  • Przeczytasz w 13 minut
  • 211 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl