Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Czy verticale pasują do modernistycznych wnętrz?

Czy verticale pasują do modernistycznych wnętrz?

Czy verticale pasują do modernistycznych wnętrz?

Jesteś na etapie aranżacji okien i zależy Ci na wybraniu modelu, który podkreśli nowoczesny charakter wnętrza? Doskonale! W tym poradniku sprawdzamy, czy modne verticale pasują do urządzonych w ten sposób pomieszczeń. Z tego artykułu dowiesz się także, na co zwrócić uwagę, wybierając żaluzje pionowe.

Verticale, czyli żaluzje pionowe

Verticale to osłony okienne, które na tle innych wyróżniają się przede wszystkim budową. To żaluzje z charakterystycznymi pionowo ułożonymi pasami. Lamele te zainstalowane są do szyny, która w tym przypadku zastępuje tradycyjny karnisz. Verticale pełnią kilka funkcji. Po pierwsze zapewniają prywatność i chronią przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Ponadto pozwalają regulować światło w pomieszczeniu i efektownie wyglądają.

Czy żaluzje pionowe pasują do nowoczesnych aranżacji?

Oczywiście! Spójrz tylko na ich konstrukcję: pionowe lamele i modułowy system to połączenie, które bardzo dobrze odnajduje się w modernistycznej stylistyce. Dodaj do tego minimalistyczny, pozbawiony zbędnych dekorów design oraz nowoczesne materiały, takie jak wytrzymały poliester i odporne na korozję aluminium. To wszystko sprawia, że verticale to dobry wybór do tego rodzaju wnętrz.

Nowoczesne żaluzje pionowe: dekorując wnętrze, zwróć uwagę na te aspekty

Jeśli chcesz zamontować nowoczesne żaluzje pionowe, pamiętaj, by podczas ich wyboru, zwrócić uwagę na te kwestie:

 • Materiał – tutaj zasada jest prosta: do nowoczesnych wnętrz lepiej pasować będą osłony z nowoczesnych materiałów. Może to być model z odpornego na uszkodzenia aluminium lub żaluzje wykonane z łatwego do utrzymania w czystości poliestru.
 • Kolorystyka – to od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na łagodne, stonowane kolory, czy intensywne barwy osłon. Pamiętaj jednak, że powinny być one spójne z resztą aranżacji.
 • Tekstura – do nowoczesnych wnętrz pasować będą przede wszystkim żaluzje pionowe o matowym wykończeniu. Ciekawym rozwiązaniem są też delikatne zdobienia, takie jak wzór przypominający zapisany pergamin.
 • Funkcjonalność – szukaj osłon, które są maksymalnie funkcjonalne. Intuicyjne sterowanie, swobodna regulacja przepływu światła, łatwość utrzymania w czystości. Takie cechy podnoszą komfort korzystania z żaluzji pionowych na wyższy poziom.
 • Montaż – sprawdź, w jaki sposób można zamontować wybrany przez Ciebie model osłon. Pamiętaj, że w nowoczesnych wnętrzach bardzo dobrze prezentują się verticale przymocowane do sufitu.

Verticale i modernistyczne aranżacje: wyjątkowo zgrany duet

Jak widzisz, żaluzje pionowe pasują do nowoczesnych aranżacji, szczególnie jeśli są odpowiednio dobrane do kolorystyki i designu reszty wyposażenia. Kupując tego rodzaju osłony, nie zapomnij o wybraniu modelu, który jest łatwy w montażu. Upewnij się, że jego wymiary są dostosowane do wielkości okna lub wnęki okiennej. Pamiętaj, że nowoczesne żaluzje pionowe to także te, które są funkcjonalne. Korzystając z nich, docenisz takie rozwiązania jak możliwość zatrzymania osłon w dowolnej pozycji czy płynna regulacja przepływu światła. Spełniające te kryteria modele zamówisz na stronie Familyrollo.pl.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak wybrać gadżety premium z logo, które podkreślą prestiż Twojej marki?

Jak wybrać gadżety premium z logo, które podkreślą prestiż Twojej marki?

 • Przeczytasz w 2 minut
 • 118 wyświetleń
Stoły drewniane — ponadczasowa elegancja dla domu i mieszkania

Stoły drewniane — ponadczasowa elegancja dla domu i mieszkania

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 111 wyświetleń
Gogle narciarskie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Gogle narciarskie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 77 wyświetleń
Nowoczesne aranżacje salonu – 10 inspiracji i podstawowe zasady

Nowoczesne aranżacje salonu – 10 inspiracji i podstawowe zasady

 • Przeczytasz w 16 minut
 • 437 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl