Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Czym się kierować, wybierając meble na balkon – praktyczne wskazówki

Czym się kierować, wybierając meble na balkon – praktyczne wskazówki

Czym się kierować, wybierając meble na balkon – praktyczne wskazówki

Do relaksu na świeżym powietrzu wcale nie trzeba mieć wielkiego terenu wokół domu. Czasami wystarczy dobry pomysł i odpowiednie urządzenie kącików do wypoczynku nawet na niewielkim balkonie. Do tego celu przydają się jednak dobre meble ogrodowe.

Jakie wyposażenie wybrać? Na co zwracać największą uwagę? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Meble na balkon – przestrzeń do wypoczywania i magazynowania

To, jak urządzimy balkon, zależy oczywiście w głównej mierze od tego, do jakich celów mamy zamiar go używać. Najczęściej wykorzystuje się go jako dodatkowe miejsce rekreacyjne – poszerzenie salonu lub jadalni. Z tego też względu umieszcza się tam zestawy typowo wypoczynkowe – fotele, sofy i leżaki i niewielkie stoliki kawowe.

Oprócz tego balkon niejednokrotnie przydaje się do przechowywania przedmiotów, na które zabrakło miejsca we wnętrzu. Wykorzystuje się skrzynie i szafy – w formie niezależnych mebli lub wyposażenia wielofunkcyjnego, np. ławki lub stolika ze schowkiem. Pozwala to optymalnie zaaranżować dostępny metraż.

Z czego powinny być zrobione meble balkonowe?

Gdy dobiera się wyposażenie balkonowe, przede wszystkim trzeba postawić na produkty z odpowiednich materiałów, jak choćby te na stronie: Bazkar.pl. Do najpopularniejszych zaliczają się meble:

 • drewniane,
 • rattanowe,
 • metalowe,
 • z tworzywa sztucznego.

Dwie pierwsze kategorie to piękne i naturalne konstrukcje, na które jednak lepiej zdecydować się na większych zadaszonych balkonach. Nie są to bowiem produkty w pełni odporne na działanie czynników atmosferycznych. Regularnie trzeba poddawać je zabiegom impregnacyjnym, a w okresie zimowym – przechowywać w suchym pomieszczeniu.

Zdecydowanie praktyczniejsze pod tym względem są meble z polipropylenu lub technorattanu –trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne czy kaprysy pogody. Nie trzeba ich impregnować, a w zimie wystarczy je przykryć pokrowcami, by w dobrej formie przetrwały do kolejnego sezonu.

Jak wybrać idealne wyposażenie na balkon – dodatkowe porady

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, gdy wybiera się meble na balkon? W ciasnych przestrzeniach niekiedy trudno zmieścić pełny zestaw wyposażenia ogrodowego. Potrzebny jest na to pomysł. Przydają się modele składane (krzesła, stoliki, leżaki), pozwalające łatwo przekształcić przestrzeń, zgodnie z potrzebami chwili.

Warto od razu zaopatrzyć się w dopasowane poduszki na siedziska – klasyczne i dekoracyjne. Nie tylko podnosi to komfort spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale też pomaga zbudować pełną i przytulną aranżację, dopasowaną do indywidualnych gustów i bieżących trendów.

Stwórz swoje miejsce do relaksu na balkonie

Dobre meble na balkonie to podstawa do zbudowania funkcjonalnej i stylowej przestrzeni. Powinny być trwałe, wygodne i piękne – dzięki nim chętniej spędzamy czas na błogim relaksie samodzielnie i z najbliższymi nie tylko w czterech domowych ścianach.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Kinkiety do sypialni – jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Kinkiety do sypialni – jakie są największe zalety tego rozwiązania?

 • Przeczytasz w 2 minut
 • 87 wyświetleń
Domowe środki czystości – jak je zrobić?

Domowe środki czystości – jak je zrobić?

 • Przeczytasz w 9 minut
 • 269 wyświetleń
5 rzeczy, które muszą się znaleźć w pokoju gamingowym!

5 rzeczy, które muszą się znaleźć w pokoju gamingowym!

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 115 wyświetleń
Inspirujące książki o biznesie. Biografie milionerów, które wskażą Ci drogę

Inspirujące książki o biznesie. Biografie milionerów, które wskażą Ci drogę

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 646 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl