Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Uroda > Domowe sposoby na białe zęby – 5 bezpiecznych metod

Domowe sposoby na białe zęby – 5 bezpiecznych metod

Domowe sposoby na białe zęby – 5 bezpiecznych metod

Białe zęby to marzenie każdego z nas. Oczywiście najskuteczniejszym sposobem na idealny uśmiech jest wykonanie profesjonalnego zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Wtedy będziesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie w bezpieczny sposób, a szkliwo w żaden sposób nie ucierpi. 

Są jednak pewne domowe sposoby na białe zęby, które warto regularnie stosować. Wtedy efekt wybielania utrzyma się dłużej i szkliwo zostanie lekko rozjaśnione. Jakie metody będą godne polecenia? Jakimi sposobami z pewnością nie wyrządzisz sobie krzywdy? Sprawdź!

Domowe sposoby na białe zęby – jakie metody będą bezpieczne?

Metoda nr 1 – regularna higiena jamy ustnej

Nie da się ukryć, że aby móc cieszyć się pięknymi białymi zębami, należy zacząć od podstaw. Zawsze najważniejsza będzie po prostu regularna higiena jamy ustnej. Powie Ci to każdy stomatolog. Bez tego nie da się obejść. Musisz więc wyrobić w sobie nawyk regularnego czyszczenia szkliwa. Oczywiście najlepiej szczotkować zęby po każdym posiłku, a także po wypiciu napojów mogących zafarbować szkliwo. Mowa oczywiście o kawie, herbacie czy czerwonym winie. 

Pamiętaj zatem, aby zacząć od regularnego mycia zębów, płukania jamy ustnej, a także czyszczenia przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną lub specjalnymi czyścikami. Tylko wtedy możesz liczyć na piękny biały uśmiech. 

Oczywiście, aby wzmocnić efekt, warto sięgnąć po preparaty lekko wybielające. Są to produkty do stosowania na co dzień, które w bardzo delikatny sposób subtelnie rozjaśniają szkliwo. Są w pełni bezpieczne, o ile sięgniesz po preparaty wiadomego pochodzenia. Lepiej nie ryzykować np. preparatami sprowadzanymi z Azji czy innych części świata. Nigdy nie masz bowiem pewności, czy są one bezpieczne. 

Metoda nr 2 – stosowanie preparatów wybielających do użytku domowego

Jako domowe sposoby na białe zęby dobrze sprawdzają się specjalne systemy do domowego wybielania zębów. Preparaty tego typu możesz kupić w drogerii, aptece lub sklepie dentystycznym. Oczywiście ponownie sięgaj tylko po produkty znanych renomowanych producentów. Przestrzegaj także wszelkich zaleceń, aby mieć 100% pewność, że nie szkodzisz w ten sposób swojemu uzębieniu.

Do najpopularniejszych preparatów należą oczywiście specjalne pasty (jednak nie te do stosowania na co dzień), paski wybielające, proszki czy żele. Są to produkty o lekkim działaniu. Możesz z ich pomocą wybielić zęby jedynie o 2-3 tony. Pamiętaj jednak, że w domowych warunkach takie rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Mocniejsze rozjaśnianie szkliwa lepiej wykonać już u profesjonalisty. 

Metoda nr 3 – woda z cytryną

Nie od dziś wiadomo, że z właściwości wybielających słynie m.in. cytryna. Z jej pomocą możesz lekko wybielić swoje szkliwo, jednak musisz uważać. Nadmiar kwasu cytrynowego jest bowiem w stanie uszkodzić zęby. Lepiej więc uważać i pod żadnym pozorem nie nakładać plasterków cytryny bezpośrednio na szkliwo. 

Najlepiej stosować po prostu coś w rodzaju płukanki. W tym celu wykonaj roztwór składający się z wody oraz ze świeżo wyciśniętego soku z cytryny (wymieszanych w proporcjach 3:1). Takim preparatem możesz raz dziennie płukać zęby, jednak przez okres nie dłuższy niż 2 tygodnie. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości oczywiście od razu skończ taką domową kurację. Lepiej bowiem dmuchać na zimne, niż później zmagać się chociażby z wysoką nadwrażliwością uzębienia. 

Do tego oczywiście możesz pić wodę z cytryną. Do szklanki wody dodawaj jednak wyłącznie kilka kropel soku. I pamiętaj – taka metoda może przyczynić się jedynie do lekkiego wybielenia zębów. Nie myj także zębów bezpośrednio po wykonaniu płukanki czy wypiciu wody z cytryną. Najpierw kluczowe jest pozbycie się kwasu ze szkliwa, np. przepłukując zęby czystą wodą. 

Metoda nr 4 – truskawki i ananas

Jak się okazuje, białe zęby domowym sposobem możesz zyskać dzięki regularnemu spożywaniu m.in. truskawek oraz ananasów. Okazuje się, że w tych pierwszych owocach znajduje się kwas, który pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień z zębów. Ich regularne spożywanie może zatem sprawić, że szkliwo będzie subtelnie jaśniejsze.

W ananasie znajduje się z kolei enzym zwany bromelainą. Ten często jest obecny m.in. w pastach do zębów. Ma bowiem właściwości lekko rozjaśniające szkliwo. Warto więc sięgać po ten owoc dość często, aby cieszyć się pięknym nieco jaśniejszym uśmiechem. 

Metoda nr 5 – skórka od banana

Z właściwości lekko rozjaśniających szkliwo słynie także skórka od banana. Zawarte w niej minerały, m.in. potas oraz magnez, mają dobry wpływ na odcień zębów. Są także bardzo bezpieczne. Musisz jednak pamiętać, że takie domowe rozjaśnianie będzie bardzo czasochłonne. Skórki należy bowiem trzymać przez kilkadziesiąt minut dziennie na zębach przez okres ok. 2 tygodni. Nie da się więc ukryć, że metoda ta cieszy się mniejszą popularnością – właśnie ze względu na długi czas wykonywania takiego domowego zabiegu. 

Białe zęby domowym sposobem – czego lepiej unikać?

Zastanawiając się, jak mieć białe zęby, domowe sposoby zawsze warto poddać weryfikacji. Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg we własnych czterech ścianach, musisz mieć pewność, że ten będzie w pełni bezpieczny dla Twojego szkliwa. 

Od razu uczulamy więc, że dużą popularnością cieszy się m.in. soda oczyszczona. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że produkt ten ma bardzo duże właściwości ścierające. Regularne stosowanie go na szkliwo nie będzie więc dobrym pomysłem. Bardzo łatwo jest je wtedy uszkodzić. Podobnie będzie z węglem aktywnym. Oczywiście można stosować go raz na jakiś czas, jednak w nadmiarze z pewnością nie przyniesie efektu zdrowego wybielenia zębów.

Niezbyt dobry wyjściem będzie też stosowanie płukanek z wody i octu jabłkowego. Taki preparat może rozmiękczyć szkliwo, co niestety może okazać się niezwykle niebezpieczne dla zdrowia całych zębów. Podobnie będzie z wodą utlenioną.
Pamiętaj więc zawsze, aby do domowego wybielania zębów podchodzić z dużą rozwagą. Zdecydowanie najlepszą metodą na piękny uśmiech jest po prostu regularna higiena i stosowanie sprawdzonych preparatów wybielających. Inne metody mogą okazać się niebezpieczne lub mało skuteczne. Najlepiej więc udać się po prostu na profesjonalny zabieg i mieć pewność, że zęby zostaną rozjaśnione bez narażania ich na uszkodzenia czy inne dolegliwości.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Porady i inspiracje

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Porady i inspiracje

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 102 wyświetleń
Krochmalenie pościeli w 5 prostych krokach

Krochmalenie pościeli w 5 prostych krokach

  • Przeczytasz w 9 minut
  • 370 wyświetleń
Jak odnowić parkiet? 6 praktycznych wskazówek

Jak odnowić parkiet? 6 praktycznych wskazówek

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 271 wyświetleń
Jaki zegarek do biegania? Ranking TOP 10 

Jaki zegarek do biegania? Ranking TOP 10 

  • Przeczytasz w 11 minut
  • 322 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl