Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Kuchnia > Duże garnki w kuchni – dlaczego warto je mieć?

Duże garnki w kuchni – dlaczego warto je mieć?

Duże garnki w kuchni – dlaczego warto je mieć?

Mimo, że zdecydowana większość osób stosuje na co dzień małe i średnie modele garnków, to jednak coraz więcej użytkowników decyduje się na wybór dużych naczyń. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ można je kupić w wielu interesujących odsłonach, a możliwości, jakie daje ich posiadanie, są naprawdę szerokie. Dlaczego zatem warto mieć choćby jeden duży garnek w swojej kuchni? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Duże garnki, czyli jakie?

Na rynku dostępne są garnki o różnej wielkości. Można wybierać spośród niewielkich modeli, których pojemność nie przekracza 1 litra, jak i również postawić na większe 2,3 czy 6 litrowe. To najczęściej stosowane naczynia w niemal każdym polskim domu, a ich wybór podyktowany jest łatwością użytkowania i przechowywania oraz możliwością przygotowania odpowiedniej ilości pokarmów dla mniejszych i większych rodzin. Są jednak sytuacje, które wymagają dysponowania znacznie większymi akcesoriami kuchennymi. Mowa tu o konieczności przyrządzenia potraw dla kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu osób lub posiłków, które łatwiej będzie ugotować w większym naczyniu. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się duże garnki, czyli te o pojemności 7 litrów (https://gerlach.pl/duzy-garnek-simple-70l) lub nawet 10 i więcej. Z uwagi na ich praktyczne zastosowanie, powinny znaleźć się w każdym domu.

Duże garnki i ich zastosowanie

Duże garnki to naczynia o szerokim spektrum zastosowań. Doskonale nadają się do gotowania dużej ilości zupy, bigosu, fasolki po bretońsku, leczo czy kompotu. Ponadto są świetnym wyborem dla osób, które lubią gotować na zapas. Co to oznacza? Mianowicie to, że przygotowanie posiłku w naczyniu, jakim jest np. garnek 10 litrowy (https://gerlach.pl/duzy-garnek-simple-10l) ,pozwala na przyrządzenie dużej ilości sosu, gulaszu czy innej potrawy, którą kolejno można podzielić na porcje i zamrozić w odpowiednio przystosowanych do tego pojemnikach.

Co równie istotne, tego typu naczynia to doskonały wybór w przypadku corocznego przygotowywania przetworów. Doskonale nadają się do przyrządzania dżemów, soków i wielu innych przysmaków oraz pasteryzacji. Wekowanie słoików z użyciem pojemnych garnków to olbrzymia oszczędność czasu. Dodatkowo w dużych naczyniach można przygotować posiłki na takie uroczystości jak chrzciny, komunia, urodziny czy święta, kiedy spodziewana jest duża liczba gości. Z uwagi na to, jak praktyczne są to akcesoria, zdecydowanie powinny znaleźć się w każdym domu.

Jak wybrać dla siebie idealny duży garnek?

Garnki dostępne są w wielu modelach, a mnogość rozwiązań to nie tylko okazja do znalezienia idealnej opcji dla siebie, ale również trudność w wyborze najbardziej odpowiedniego naczynia. Czym zatem kierować się, podczas zakupu tego typu akcesoriów? Oto kilka podpowiedzi:

 • materiał. Odpowiedni garnek to ten, wykonany z wysokiej jakości surowców. Powinny zapewniać mu trwałość, odporność na uszkodzenia i być bezpieczne w kontakcie z żywnością. Jednym z materiałów, który spełnia te kryteria, jest stal nierdzewna,
 • pojemność. Duże garnki to te kilku lub nawet kilkudziesięciolitrowe. Ostateczny wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany potrzebami ich przyszłego użytkownika,
 • przeznaczenie. To kolejna z ważnych kwestii, których nie należy pomijać, podczas wybierania odpowiedniego naczynia dla siebie. Garnek powinien być dobrany w taki sposób, aby umożliwiał jego użytkownikowi przygotowywanie konkretnych potraw.

Poszukując idealnego garnka dla siebie, należy wziąć pod uwagę również estetykę naczynia. Spełnia ono bowiem nie tylko funkcję praktyczną, ale również stanowi istotny element wyposażenia kuchni. Dla osób, które chcą zachować w tym względzie spójność, dobrym wyborem będą gotowe komplety garnków. Tworzące je elementy pasują do siebie, a odpowiednio dobrane, będą perfekcyjnie podkreślać charakter wnętrza, w którym się znajdą. Jeżeli chcesz, aby wyposażenie Twojej kuchni tworzyły najwyższej jakości naczynia o modnym designie – postaw na garnki Gerlach. Z ofertą marki zapoznasz się pod adresem: gerlach.pl, do czego zachęcamy.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Aranżacje łazienek

Aranżacje łazienek

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 189 wyświetleń
Co zrobić z ciasta francuskiego? 10 pomysłów na przekąski

Co zrobić z ciasta francuskiego? 10 pomysłów na przekąski

 • Przeczytasz w 10 minut
 • 692 wyświetleń
Znaki na metkach – co oznaczają i jak je czytać?

Znaki na metkach – co oznaczają i jak je czytać?

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 569 wyświetleń
Motywacja do treningu – 30 sposobów dla kanapowców

Motywacja do treningu – 30 sposobów dla kanapowców

 • Przeczytasz w 11 minut
 • 276 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl