Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Biznes > Dyspensery do taśm pakowych — jak wybrać?

Dyspensery do taśm pakowych — jak wybrać?

Dyspensery do taśm pakowych — jak wybrać?

Pakowanie przesyłek w sklepach e-commerce i na magazynach często wymaga odpowiednich akcesoriów. Ręczne manewrowanie taśmą do zabezpieczenia kartonu zabiera mnóstwo czasu, dlatego coraz częściej pracownicy wyposażeni są w dyspensery do taśm pakowych. Czym są te urządzenia i jak wybrać najlepsze urządzenie do oklejania taśmą?

Czym jest i jak działa podajnik do taśmy pakowej?

Dyspenser do taśmy pakowej to nic innego jak specjalne urządzenie, które ma na celu usprawnienie procesu klejenia kartonów podczas pakowania przesyłek. Wyposażone są w specjalne ząbki, które umożliwiają szybkie odrywanie kawałków taśmy, a także klapki, które pozwalają docisnąć taśmę do klejonej powierzchni, by jednym, pewnym ruchem dokładnie i mocno skleić niezbędne elementy.

Obsługa takiego urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Jak założyć taśmę do dyspensera? Wystarczy nałożyć rolkę na bęben, a następnie przełożyć taśmę przez blokadę i poprowadzić kilka centymetrów poza ostrze ucinające. Gdy taśma do pakowania paczek jest już zamontowana, można spokojnie rozpocząć użytkowanie dyspensera.

Rodzaje dyspenserów do taśmy pakowej

Maszynka do taśmy pakowej może występować w formie urządzenia ręcznego, działającego na zasadzie przypominającej zwykły, szkolny dyspenser do taśmy klejącej, jak i w postaci urządzenia automatycznego lub półautomatycznego, wyposażone w dodatkowe, przydatne funkcje. Dyspensery ręczne przeważnie zalecane są do pakowania nie więcej niż 10 kartonów dziennie.

  • Dyspensery półautomatyczne pozwalają ustawić jedną z kilkunastu długości taśmy, dzięki czemu proces pakowania jest znacznie uproszczony. Co istotne, nie wymagają one stałego zasilania energią elektryczną, o ile użytkownik nie potrzebuje skorzystać z funkcji podgrzewania taśmy, która zwiększa przylepność taśmy. Tego typu urządzenia wykorzystuje się w miejscach, w których pakowanych jest do około 100 przesyłek dziennie.
  • Dyspensery automatyczne są znacznie bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Posiadają między innymi zabezpieczenia przed przegrzaniem urządzenia w przypadku używania funkcji podgrzewania taśmy. Niektóre modele mogą także personalizować taśmę poprzez tworzenie nadruków w postaci logotypu firmy czy wybranego napisu. Są to profesjonalne urządzenia, wspomagające automatyzację procesu pakowania w dużych magazynach i sklepach internetowych, w których pakuje się ponad setkę kartonów dziennie. 

Dlaczego warto kupić podajnik do taśmy pakowej?

Maszynki do taśmy pakowej pozwalają nie tylko zapewnić znacznie większy komfort pracy i przyspieszyć proces pakowania kartonów. Posiadają również inne, mniej oczywiste zalety. Dzięki możliwości precyzyjnego odmierzenia taśmy dyspenser pomaga minimalizować ilość strat w materiałach, oszczędzając tym samym ilość zużytej taśmy, a tym samym minimalizując ryzyko generowania dodatkowych odpadów.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Czym myć podłogi drewniane? Jak je konserwować? Poznaj sprawdzone produkty

Czym myć podłogi drewniane? Jak je konserwować? Poznaj sprawdzone produkty

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 80 wyświetleń
Skórzana listonoszka męska – nowy stary trend w 2024 roku!

Skórzana listonoszka męska – nowy stary trend w 2024 roku!

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 105 wyświetleń
Błędy, których należy unikać podczas montażu kabiny prysznicowej

Błędy, których należy unikać podczas montażu kabiny prysznicowej

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 112 wyświetleń
Jaki plecak do liceum? 6 modnych propozycji!

Jaki plecak do liceum? 6 modnych propozycji!

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 852 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl