Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Moda > Gdzie kupić biżuterię w zależności od okazji?

Gdzie kupić biżuterię w zależności od okazji?

Gdzie kupić biżuterię w zależności od okazji?

Gdzie kupić biżuterię? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi Czym innym jest w końcu biżuteria kupowana z okazji zaręczyn, a czym innym ta, która wystąpi jako dodatek do prezentu imieninowego. Zakupy biżuteryjne wcale nie muszą kończyć się u jubilera – jest więcej miejsc z pięknymi akcesoriami pierwszorzędnej klasy. Przeczytaj, gdzie najlepiej kupić biżuterię, by wpisała się w okazję!

Gdzie kupić biżuterię do własnej modnej kolekcji?

Kolekcjonowanie biżuterii daje satysfakcję i niezliczone modowe możliwości. W kuferku miłośniczki blasku muszą się znaleźć różnorodne akcesoria. Ilość nieograniczona – a wręcz im więcej, tym lepiej!

Kupienie dużej ilości bardzo zróżnicowanej biżuterii tylko w teorii jest drogie. Najlepszym pomysłem dla budżetu i kształtu kolekcji jest hurtownia biżuterii. Hurtownie mają szeroki asortyment, a proponowane akcesoria powstają ze głównie ze stali chirurgicznej, srebra 925, koralików i kamieni półszlachetnych. Raczej nie znajdziesz tutaj szlachetnych kamieni i złota, kosztujących krocie. 

Wymienione materiały mają dwie niekwestionowane zalety – korzystną cenę oraz pierwszorzędną estetykę. Dodatkowa korzyść – szerokość kolekcji, w której dosłownie każdy może znaleźć coś dla siebie. Hurtownie biżuteryjne śledzą najnowsze trendy w świecie mody i oferują nowości na rynku. Dla klientów, którzy chcą być na bieżąco, są źródłem skarbnicą świeżych projektów i stylów.

Jeżeli chcesz stworzyć solidną, różnorodną kolekcję biżuterii, bo na przykład zmieniasz styl, hurtownia jest najlepszym wyborem. Kupisz tu dużo, różnorodnie, w dobrej cenie, a akcesoria będą wyglądały doskonale. Nikt nie zorientuje się, że nie pochodzą od renomowanego jubilera. Niektóre hurtownie oferują profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru akcesoriów, co może być pomocne, zwłaszcza dla tych, którzy nie są pewni, co chcieliby zakupić.

Gdzie najlepiej kupić biżuterię na wielką okazję?

Choć oczywiście, najważniejszy jest walor sentymentalny, przyjęło się, że taka okazja, jak zaręczyny czy okrągła ślubu, wymagają większej inwestycji. Szlachetne metale i kamienie znajdziesz oczywiście u jubilera. Profesjonalny salon jubilerski dysponuje najwyższej klasy biżuterią, zachwycającą najbardziej wymagające kobiety.

para wybierająca pierścionek u jubilera
Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze – zwłaszcza w przypadku bardzo biżuteryjnych okazji.

To nie jest jedyna opcja na to, gdzie kupić biżuterię z wyższej półki. W Internecie znajdziesz lokalnych projektantów biżuterii, którzy tworzą unikalne projekty na zamówienie. Jubilerzy-rzemieślnicy również bazują na metalach i kamieniach szlachetnych, a tworzone przez nich dzieła sztuki potrafią przebić oryginalnością wszystko, czym dysponuje najlepszy jubiler w mieście. Spersonalizowana szlachetna biżuteria jest rzecz jasna odpowiednio droższa, lecz dla wielu absolutnie opłacalna na niepowtarzalne okazje.

Kolejna szkoła kupowania prezentowej biżuterii o wysokiej wartości: sklepy z antykami, aukcje internetowe biżuterii z historią, licytacje. Najwięcej biżuterii z historią przeniosło się w ostatnich latach do Internetu. Ludzie wyprzedają na przykład odziedziczone kolekcje – często po bardzo okazyjnych cenach. To wyjątkowo dobra opcja, gdy osoba obdarowywana lubi otaczać się przedmiotami o charakterze antyków.

Biżuteria – gdzie kupić sentymentalny prezent?

W przypadku biżuterii na prezent podejścia są różne. Sentymentalny prezent, czyli taki, gdzie gest jest ważniejszy od materialnej wartości. Kolejne urodziny, podarunek z okazji ukończenia szkoły, bliźniacza biżuteria dla przyjaciółek – tutaj mało kto wydaje kilkucyfrowe sumy. Zwraca się uwagę bardziej na to, ile serca osoba obdarowująca włożyła w dopasowanie biżuterii do naszej osobowości.

Pięknie wykonaną, solidną biżuterię sentymentalną dostaniesz:

 • w hurtowniach biżuterii – zakupy tutaj mają same plusy.
 • w second handach – szukaj tu zwłaszcza biżuterii w stylu vintage.
 • w sklepach artystycznych – nietypowe projekty, dla kreatywnych dusz.
 • w sieciówkach odzieżowych – akcesoria będą zgodne z najnowszymi trendami modowymi.
 • na portalach aukcyjnych dla prywatnych osób, np. Vinted.
 • u rękodzielników wykonujących biżuterię z niedrogich materiałów, jak modelina, koraliki, tkaniny i sznurki – znajdziesz ich w mediach społecznościowych, oraz na platformach zrzeszających kreatywnych twórców, np. Etsy.
 • u rękodzielników zajmujących się artystyczną obróbką elementów podchodzących od ludzi i zwierząt – możesz zamówić np. biżuterię z fragmentem pępowiny, zębem mlecznym, mlekiem matki, sierścią zwierzęcia czy pazurem.

Tam, gdzie sentymentalna wartość góruje nad materialną, warto pomyśleć także o samodzielnym stworzeniu biżuterii. To nie takie trudne! W hurtowniach biżuterii znajdziesz gotowe półfabrykaty, a po Twojej stronie będzie leżało tylko zrealizowanie artystycznej wizji.

Gdzie kupić biżuterię na pamiątkę z podróży?

Biżuteria, która będzie upamiętniała konkretne wydarzenie lub wizytę w niezwykłym miejscu, możesz zorganizować w takich miejscach jak:

 • Sklepy turystyczne przy obiektach kultury. W miejscach turystycznych funkcjonują sklepy z pamiątkami, gdzie często można znaleźć biżuterię związaną z danym regionem. To świetna opcja na pamiątkę z podróży.
 • Lokalne sklepy z antykami. Są o poziom wyżej sklepów z pamiątkami. Tutaj upolujesz biżuterię nie tylko nawiązującą do kultury miejsca, ale także będącą świadkiem jego historii.
 • Sklepy jubilerskie lokalnych projektantów. Na wyjeździe warto sprawdzić małe sklepy biżuteryjne artystów, którzy tworzą kosztowności ze szlachetnych materiałów. Często nawiązują w swoich projektach do kultury.
 • Sklepy turystyczne z rękodziełem. Jeśli odwiedzasz egzotyczne miejsce, które słynie ze swojej kultury artystycznej (np. Indonezja, Tajlandia, Indie, Meksyk), koniecznie wstąp na stragany lokalnych rękodzielników. Znajdziesz tam biżuterię w stylu regionu, nawiązującą do historii, wierzeń religijnych i przesądów.
gdzie kupić biżuterię podczas wycieczki - stragan
W egzotycznych krajach z barwną kulturą lokalna biżuteria rękodzielnicza jest wręcz obowiązkową pamiątką.

To, gdzie najlepiej kupić biżuterię poza miejscem zamieszkania zależy w dużej mierze od budżetu i cen w odwiedzanym rejonie. Najtańsze okazują się sklepy turystyczne przy obiektach kultury, z masowo produkowanymi pamiątkami. Bardzo korzystnie cenowo wypadają także rzemieślnicy w egzotycznych krajach turystycznych. Najdroższą opcją jest lokalne jubilerstwo, jak również sklepy z antykami.


Piękna, wyjątkowa biżuteria – gdzie kupić takie skarby? Miejsc z biżuterią jest wiele, a w zależności od okazji, satysfakcjonujące kosztowności znajdziesz w hurtowni, u rzemieślnika, czy na turystycznym straganie. Zastanów się, czego dokładnie szukasz i jaką wartość ma mieć akcesorium – czy materialna strona się liczy, a może w grę wchodzą tylko walory sentymentalne?

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Wakacje w grudniu – jakie miejsca warto rozważyć?

Wakacje w grudniu – jakie miejsca warto rozważyć?

 • Przeczytasz w 4 minut
 • 151 wyświetleń
Co powiesić na ścianę w salonie?

Co powiesić na ścianę w salonie?

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 163 wyświetleń
Jak zapakować wino na prezent? 10 pięknych i prostych pomysłów

Jak zapakować wino na prezent? 10 pięknych i prostych pomysłów

 • Przeczytasz w 4 minut
 • 1302 wyświetleń
Jakie są najbardziej efektywne suszarki do rąk dla obiektów publicznych?

Jakie są najbardziej efektywne suszarki do rąk dla obiektów publicznych?

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 40 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl