Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > RTV i AGD > Indukcja na gaz: Wyjaśnijmy to nieporozumienie

Indukcja na gaz: Wyjaśnijmy to nieporozumienie

Indukcja na gaz: Wyjaśnijmy to nieporozumienie

Coraz częściej możemy się zetknąć z określeniem „indukcja na gaz”. Określenie to  jest stosowane w kontekście płyt grzejnych kuchennych, które powstały w wyniku połączenia tradycyjnych technologii z innowacyjnymi rozwiązaniami płyt ceramicznych. Niestety nie jest ono do końca prawidłowe.

Czym jest, a właściwe czym nie jest indukcja na gaz? Jak działa gazowa płyta ceramiczna? Czy sprawdzi się w Twoim domu? Na te i wiele innych pytań dotyczących innowacyjnej technologii przygotowywania posiłków odpowiemy poniżej.

Indukcja czy płyta gazowa: Czym jest indukcja na gaz?

Indukcja na gaz to popularne określenie płyt gazowych pod szkłem. Na powstanie owego niecodziennego tworu językowego wpłynął design nowoczesnych płyt gazowych, które pod względem wizualnym, a nierzadko także pod względem obsługi do złudzenia przypominają płyty indukcyjne. W tym miejscu należy zaznaczyć, że płytami indukcyjnymi nie są i działają na zupełnie innej zasadzie.

Kuchenka indukcyjna wykorzystuje pole elektromagnetyczne do generowania ciepła bezpośrednio w naczyniu kuchennym. Kuchenka gazowa wykorzystuje proces spalania gazu do generowania ciepła, które jest następnie przekazywane do naczynia. Różnice te jasno pokazują, iż indukcja nie może działać na gaz, a kuchenka gazowa nie może być jednocześnie płytą indukcyjną.

Jakie są zalety kuchenki gazowej, która wygląda jak indukcja?

Wybór płyty gazowej po szkłem niesie za sobą liczne zalety i korzyści. Na pierwszy plan z pewnością wysuwają się kwestie wygody i bezpieczeństwa. Gaz pod szkłem jest bardzo wygodny w obsłudze. Każde pole grzejne posiada indywidualne sterowanie, dzięki którem możemy zarządzać mocą palnika, a co za tym idzie trybem przygotowywania potraw. Zamknięcie otwartego płomienia pod szkłem zwiększa bezpieczeństwo w kuchni, co w sposób szczególny doceniają rodziny z dziećmi. Wspólne przygotowywanie posiłków jeszcze nigdy nie było tak bezpieczne i przyjemne. Ponadto, gaz pod szkłem eliminuje problem opalania garnków i przywierania przypalonych resztek jedzenia do rusztu kuchenki. To także rozwiązanie, które znacząco ułatwia czyszczenie płyty grzejnej i jej utrzymanie w czystości przez długi czas eksploatacji.

Dyskutując o zaletach płyt gazowych pod szkłem warto również wskazać na ekonomię ich działania. Spalanie gazu na wolnym powietrzu wiąże się z dużymi stratami ciepła, osłonięcie tego procesu szkłem pozwala na bardziej wydajną pracę kuchenki, a co za tym idzie obniżenie rachunków za gaz.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Kaszak – przyczyny, rodzaje, usuwanie

Kaszak – przyczyny, rodzaje, usuwanie

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 164 wyświetleń
Opony zimowe – kiedy wymienić?

Opony zimowe – kiedy wymienić?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 551 wyświetleń
Pościel na lato – jaką wybrać?

Pościel na lato – jaką wybrać?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 69 wyświetleń
Jakie wino do sushi?

Jakie wino do sushi?

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 357 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl