Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Biznes > Innowacje w płatnościach online

Innowacje w płatnościach online

Innowacje w płatnościach online

Konsumenci w każdej branży poszukują nowoczesnych rozwiązań – także w sektorze bankowym. To niejako wymusza na dostawcach płatności online, aby inwestowali w innowacyjne systemy. Takie z pewnością są m.in. płatności pay by link, szybkie płatności kartą, BLIK, raty online i płatności subskrypcyjne.

Na czym polegają innowacje w płatnościach online?

Innowacyjność w płatnościach online przejawia się połączeniem cech, które sprawiają, że doświadczenia konsumentów stają się coraz lepsze. To przede wszystkim nowoczesne technologie. Dzięki nim płatność za produkty i usługi staje się szybsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza. Wymaga także od osoby zlecającej płatność znacznie mniej wysiłku, a w konsekwencji zwiększa wolumen sprzedaży. W praktyce dla biznesu inwestującego w innowacyjne płatności oznacza wzrost zamówień przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

Przykłady innowacyjnych płatności online

Istnieje wiele rodzajów innowacyjnych płatności online, które można zaimplementować we własnym biznesie. Choć część z nich, jak np. pay by link czy BLIK, znacząco przodują pod kątem częstotliwości użytkowania, to nie warto rezygnować z pozostałych. Koszt wdrożenia tych mniej popularnych nie jest duży w porównaniu do korzyści, jakie może przynieść.

Pay by link

Płatność pay by link umożliwia konsumentom zapłatę za pomocą specjalnie wygenerowanego linku. Może on pojawić się automatycznie na stronie podczas dokonywania zakupu lub zostać przesłany przez sprzedawcę. Taki link przekierowuje klienta do listy banków. Po wyborze jednego z nich system przenosi go do bankowości elektronicznej, gdzie musi się zalogować. Na stronie banku wszystkie niezbędne dane są już wypełnione – klient jedynie zatwierdza płatność. Kiedy to zrobi, transakcja przekazywana jest do realizacji, a on wraca automatycznie na stronę sklepu internetowego.

Szybkie płatności kartą

Innowacyjne systemy płatności umożliwiają także szybkie płatności kartą, które są odpowiednio zabezpieczone. Taką transakcję nie tylko chroni protokół SSL, ale dodatkowo również w większości przypadków standard 3D-Secure, który wykorzystuje protokół autoryzacji płatności Verified by Visa oraz MasterCard SecureCode. Tego typu rozwiązanie umożliwia m.in. wdrożenie płatności 1-Click. Polega on na jednorazowej autoryzacji płatności i danych klienta, aby przy kolejnych transakcjach mógł on zatwierdzić płatność tylko jednym ruchem.

BLIK

BLIK to nowoczesna metoda płatności, która deklasuje inne systemy. Jest najczęściej wykorzystywana przez Polaków. Wszystko za sprawą wyjątkowej prostoty. Zrealizowanie płatności możliwe jest za pomocą 6-cyfrowego kodu generowanego w aplikacji mobilnej banku. Dzięki temu, że taki kod jest jednorazowy i wygasa po dwóch minutach, ta metoda uznawana jest przez konsumentów za wyjątkowo bezpieczną.

Raty online

Nie wszystkie zakupy online są opłacane od ręki. Część konsumentów chętnie korzysta z odroczonych płatności. Takim właśnie rozwiązaniem jest system rat online, który może zostać przyznany klientowi bez udziału sprzedawcy. Wystarczy, że użytkownik wybierze tę metodę płatności, wypełni krótki wniosek, a już w ciągu piętnastu minut otrzyma informację o możliwości skorzystania z oferty.

Płatności subskrypcyjne

Warto także wspomnieć o płatnościach cyklicznych. W tym obszarze również nie brak innowacji. Nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają wygodne regulowanie stałych należności. Wymagana jest wyłącznie jednorazowa autoryzacja karty, a każda kolejna transakcja odbędzie się bez udziału klienta.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Pościel na lato – jaką wybrać?

Pościel na lato – jaką wybrać?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 69 wyświetleń
Rozwijaj Karierę jako Technik Optyk w Dynamicznym Krakowie

Rozwijaj Karierę jako Technik Optyk w Dynamicznym Krakowie

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 32 wyświetleń
Ile kalorii ma wino w zależności od rodzaju?

Ile kalorii ma wino w zależności od rodzaju?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 364 wyświetleń
Radio do kuchni – TOP10 najlepszych propozycji

Radio do kuchni – TOP10 najlepszych propozycji

  • Przeczytasz w 10 minut
  • 1419 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl