Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Biznes > Inspirujące książki o biznesie. Biografie milionerów, które wskażą Ci drogę

Inspirujące książki o biznesie. Biografie milionerów, które wskażą Ci drogę

Inspirujące książki o biznesie. Biografie milionerów, które wskażą Ci drogę

Jeśli się uczyć, to od najlepszych. Pewnie nieraz już słyszałeś to hasło? W biznesie ta myśl wybrzmiewa szczególnie donośnie. Nie zawsze trzeba wyznaczać nową ścieżkę – można iść drogą przetartą przez poprzedników. Najlepiej takich, którzy odnieśli rzeczywisty sukces. Właśnie dlatego najbardziej inspirujące książki o biznesie to biografie milionerów. To ludzie, którym się udało, choć czasami niewiele na to wskazywało. Poznaj historie biznesmenów, które pomogą Ci uwierzyć we własne marzenia i zainspirują do działania!

“Elon Musk – Jak myśli i działa przedsiębiorca wizjoner” – Ashlee Vance

inspirujące książki o biznesie to niezwykłe historie miliarderów
„Elon Musk – Jak myśli i działa przedsiębiorca wizjoner”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Musk postarał się, by w ostatnich latach było o nim głośno jak o żadnym innym milionerze. A właściwie miliarderze, bo ten biznesowy magnat dysponuje majątkiem o wartości ponad 200 miliardów dolarów.

Działania Muska śledzi cały świat. Ashlee Vance postanowił opisać jego fenomen. W swojej książce stara się pokazać, w jaki sposób Musk działa i osiąga sukcesy. To jednak coś więcej niż suchy opis. To pokazanie mechanizmów, które cechują wizjonerów takich jak właściciel Tesli.

Z kart tej książki dowiesz się, dlaczego warto przekraczać granice. Historia Muska naprawdę może inspirować. W końcu milionerem został jeszcze przed trzydziestką. Ale nawet jeśli masz na karku nieco więcej lat, wcale nie jest dla Ciebie za późno – musisz tylko myśleć jak wizjoner!

“…i wtedy wspiąłem się na drzewo”. Opowieść o karierze, odwadze i życiu” – Dirk Rossmann

biografia Dirka Rossmanna to przykład ciekawej książki o biznesie
“…i wtedy wspiąłem się na drzewo”. Opowieść o karierze, odwadze i życiu”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Nazwisko Rossmann widać na szyldach niemal w każdym polskim mieście. Ten niemiecki biznesmen położył podwaliny pod współczesny rynek drogerii i stał się jego hegemonem. W swojej biografii pisze jednak nie tylko o firmie, ale i prywatnym życiu.

A to właśnie zdarzenia z nim związane okazały się przełomem w jego podejściu do biznesu. Po zawale serca rzucił wszystko, by ratować firmę. Efekty widać do dziś. W swojej książce Rossmann pokazuje, jak obrać właściwy kierunek nawet w trudnej sytuacji. Wyciągnij z jego historii wnioski – dzięki tej książce będzie Ci łatwiej uwierzyć w siebie nawet wtedy, gdy Twój biznes otaczają problemy.

“Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa” – Jeff Bezos

książki o biznesie Jeffa Bezosa nauczą Cię, jak zarobić miliardy
“Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Jeff Bezos to kolejny przedsiębiorca, o którym książki o biznesie wspominają bardzo często. Na liście najbogatszych ludzi “Forbesa” ustępuje tylko Muskowi. Książka, którą Ci polecamy, pokazuje, co kryje się za tym oszałamiającym sukcesem właściciela Amazona.

Nie jest to jednak klasyczna biografia. Choć jej autorem jest sam Bezos, nie sili się na barwne opisy życiowych rozterek ani wspomnienia z dzieciństwa. Pokaże Ci za to konkretne, kluczowe sytuacje w jego biznesie i decyzje, które podejmował w takich momentach.

W tej książce znajdziesz listy Bezosa do akcjonariuszy, zapisy jego wykładów i wywiadów. Przekonasz się, że nie wolno osiadać na laurach i cały czas trzeba uciekać do przodu. Zainspiruj się historią miliardera i skorzystaj z jego metod! Więcej podobnych porad i biografii milionerów znajdziesz na https://www.osmpower.pl/najlepsze-ksiazki-biznesowe-ktore-warto-przeczytac.

“Od nędzy do pieniędzy” – Tad Witkowicz, Jan M. Fijor

biografie milionerów potrafią inspirować - ta Witkowicza na pewno!
“Od nędzy do pieniędzy”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Historia Tadeusza Witkowicza to klasyczny “American dream” i dowód, że filmowe historie cały czas dzieją się na naszych oczach. Jak bowiem inaczej nazwać losy człowieka, który urodził się we wsi tuż przy wschodniej granicy Polski, a potem został miliarderem znanym za oceanem?

Autobiografia Witkowicza to jednak nie tylko niezwykła opowieść o jego życiu, ale także zbiór praktycznych porad, jakimi powinna się wyróżniać dobra książka biznesowa. Autor tłumaczy, jak znaleźć niszę dla biznesu, skutecznie rywalizować z dużymi firmami czy wejść na giełdę. Wszystko tłumaczy na bazie własnych doświadczeń.

Oczywiście nie wszystko szło jak z płatka, ale osiągnął sukces. Lepiej uczyć się na błędach Witkowicza niż na własnych!

“Mistrz i Anna” – Fryderyk Karzełek, Anna Urbańska

Wywiad z Fryderykiem Karzełkiem - przykład na ciekawe biografie milionerów
“Mistrz i Anna”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Biografie milionerów napisane w taki sposób, jak “Mistrz i Anna”, potrafią wciągnąć. Powinna Cię zainteresować sama forma tej książki. Została napisana w formie wywiadu-rzeki Urbańskiej z Karzełkiem. To jednak bardziej rozmowa dwóch osób, uczennicy i mentora, którzy wzajemnie odmienili swoje życie.

Karzełek nie jest tak znany jak Musk czy Bezos, dysponuje też znacznie mniejszym majątkiem. Został jednak multimilionerem na polskim podwórku. Teraz inspiruje i uczy innych, jak pójść jego drogą. W “Mistrzu i Annie” uzmysławia, czym jest szczęście, ale także jak podnieść się po upadku i odblokować Twój potencjał. Nie zwlekaj z lekturą – to bezcenna wiedza!

Podsumowanie: książki o biznesie, które warto przeczytać

Biografie milionerów to inspirujące książki o biznesie, z których można czerpać praktyczną wiedzę, ale i energię do pokonywania biznesowych ograniczeń. W poszukiwaniu inspiracji poznaj historie najbogatszych ludzi świata – Elona Muska i Jeffa Bezosa.

O tym, że motywację do rozwoju firmy można czerpać nawet z prywatnych problemów, przekona Cię Dirk Rossmann. Wiary w powodzenie Twojego biznesu powinny Ci dodać książki o polskich przedsiębiorcach. Tadeusz Witkowicz i Fryderyk Karzełek doszli do statusu multimilionera różnymi ścieżkami – może i Ty wytyczysz własną?

W rozwinięciu biznesu może Ci też pomóc zastosowanie współczesnych koncepcji zarządzania. Poznaj je z kolejnego artykułu: https://nowoczesny.pl/wspolczesne-koncepcje-zarzadzania-biznesem/.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Szybkie jedzenie do pracy — 12 posiłków do zrobienia w 15 minut

Szybkie jedzenie do pracy — 12 posiłków do zrobienia w 15 minut

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 2757 wyświetleń
Nowoczesne upinanie firan – jak sobie z tym poradzić?

Nowoczesne upinanie firan – jak sobie z tym poradzić?

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 284 wyświetleń
Kuchnia grecka – potrawy z kraju Dionizosa, których trzeba spróbować

Kuchnia grecka – potrawy z kraju Dionizosa, których trzeba spróbować

  • Przeczytasz w 11 minut
  • 341 wyświetleń
Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? Ile kosztuje dmuchawa?

Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? Ile kosztuje dmuchawa?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 164 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl