Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Uroda > Jak szybko zregenerować zniszczone włosy? Poznaj wodę lamelarną!

Jak szybko zregenerować zniszczone włosy? Poznaj wodę lamelarną!

Jak szybko zregenerować zniszczone włosy? Poznaj wodę lamelarną!

Jeśli Twoje włosy są szorstkie w dotyku, trudno je rozczesać i straciły swój dawny blask, to znaczy, że są przesuszone. Brakuje im nawilżenia, a ich warstwa lipidowa została uszkodzona. Jak je szybko zregenerować, na przykład przed ważnym wyjściem? Jak osiągnąć długotrwały efekt odbudowy? Poznaj wodę lamelarną do włosów – nowy rodzaj odżywki, który w kilka sekund rekonstruuje piękny wygląd włosów.

Dlaczego włosy się niszczą?

Niekiedy pogorszenie się kondycji włosów ma podłoże zdrowotne, na przykład hormonalne. Ale najczęściej przesuszenie włosów jest efektem niedostatecznej pielęgnacji. Niewłaściwie przeprowadzona koloryzacja, stylizacja na gorąco bez produktów termoochronnych czy używanie kosmetyków niedopasowanych do rodzaju i potrzeb włosów może skutkować ich przesuszeniem.

Wiele kobiet nie stosuje odżywki po codziennym myciu włosów szamponem oraz chodzi z mokrą głową spać. Niestety to nie służy włosom i może prowadzić do ich odwodnienia. Dlatego pasma stają się sianowate, trudne do ułożenia, puszą się lub nadmiernie przetłuszczają. Warto pamiętać, że włos powinien zawierać około 10 procent wody. Gdy jego bariera lipidowa, czyli tłuszczowa osłonka na łodydze ostaje uszkodzona, wilgoć łatwo wyparowuje z włosa. Wtedy najłatwiej o uszkodzenie jego wewnętrznej struktury.

Jak lepiej zadbać  o włosy?

Do podstawowych zabiegów pielęgnujących należy oczyszczanie skóry głowy mocniejszym szamponem raz w tygodniu, na przykład tak zwanym pre-szamponem. Po każdym myciu głowy stosuj odżywkę – naprzemiennie nawilżającą i z olejkami. Raz w tygodniu zaplanuj rytuał pielęgnacyjny z maseczką na włosach, aby je mocniej odżywić. Susz głowę po każdym myciu, ustawiając suszarkę na średnim poziomie. Chroń też włosy przed promieniami UV i gorącym powietrzem. A co zrobić, aby błyskawicznie poprawić wygląd włosów? Od tego jest woda lamelarna – nowy rodzaj odżywki, która natychmiastowo wygładza i nabłyszcza pasma.

Woda lamelarna do włosów – sposób na piękne i błyszczące pasma

Odżywka lamelarna wykorzystuje technologię lameli i całkiem płynną postać – na pierwszy rzut oka przypomina wodę. Polewa się nią wilgotne włosy, a mikrocząsteczki wnikają w łodygę włosów w zaledwie kilka sekund. Domykają łuski i rekonstruują włókna. Zawierają aminokwasy, proteiny i witaminy, które widocznie poprawiają kondycję fryzury. Czy wodę lamelarną do włosów trzeba spłukać? Tak, stosuje się ją podobnie do zwykłej odżywki. Co więcej, podczas aplikacji możesz odczuwać ciepło, które jest zjawiskiem normalnym.

Jak często można stosować wodę lamelarną?

Po wodzie lamelarnej do włosów efekty są takie niesamowite, że wiele osób zastanawia się, czy odżywka nie niszczy włosów. Otóż nie – nie niszczy włosów i jest zupełnie bezpieczna w stosowaniu. Mogą jej używać zarówno osoby z włosami prostymi, jak i kręconymi. Nabłyszcza włosy, zmiękcza je, unosi u nasady. Włosy są wygładzone, a jednocześnie nie przeciążone. Można wodę lamelarną stosować tak często, jak to potrzebne. Jedno opakowanie o pojemności 200-300 ml wystarczy na kilka zastosowań.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Perfumy męskie

Perfumy męskie

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 92 wyświetleń
Zasłony w stylu boho – 5 inspiracji

Zasłony w stylu boho – 5 inspiracji

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 198 wyświetleń
Jak poprawić kondycję? 10 najlepszych ćwiczeń i 5 nawyków

Jak poprawić kondycję? 10 najlepszych ćwiczeń i 5 nawyków

  • Przeczytasz w 9 minut
  • 147 wyświetleń
Jak zrobić taras z kostki i palisady? 

Jak zrobić taras z kostki i palisady? 

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 134 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl