Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Moda > Jak ustawić zegarek G Shock? Tłumaczymy krok po kroku

Jak ustawić zegarek G Shock? Tłumaczymy krok po kroku

Jak ustawić zegarek G Shock? Tłumaczymy krok po kroku

G Shocki to zegarki, których niesłabnąca popularność trwa od lat. Powstają w japońskiej fabryce znanego na całym świecie giganta Casio i są doceniane za doskonałe wykonanie i precyzyjną pracę. Jednak przede wszystkim uwagę zwraca ich wytrzymałość, gdyż często określane są one jako niezniszczalne. Nie należy się więc dziwić, że ich sława trwa i są chętnie noszone przez osoby z różnych grup wiekowych – nie tylko dorosłych i dzieci. W związku z tym coraz częściej pojawia się pytanie: „jak ustawić zegarek G Shock?”. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku zmienić godzinę w swoim zegarku.

Jak ustawić zegarek G Shock? Najpierw poznajmy te popularne czasomierze bliżej!

G Shocki to zegarki damskie, męskie (obejrzysz je na https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/g-shock) i dziecięce, które dość szybko podbiły rynek zegarmistrzowski. Ciężko wyobrazić sobie osobę lubiącą czasomierze, która by nie słyszała o tej wyjątkowej kolekcji. Co wpływa na to, że zyskała ona aż tak ogromną sławę? Przede wszystkim doceniane jest to, że jej producentem jest japońska marka Casio, która jest znana na całym świecie i przez długi czas budowała swoją mocną pozycję na rynku. Bogate doświadczenie i zaufanie wśród klientów sprawiają, że chętnie wybierają oni jej produkty… szczególnie jeśli tak mocno wyróżniają się one spośród konkurencji swoimi technologiami.

W przypadku G Shocków na uwagę zasługuje system wstrząsoodporny, który czyni z nich zegarki nie do zniszczenia. Mogą stać się dodatkami, które będą wspierać swojego właściciela nawet w najtrudniejszych warunkach. Chętnie wybierane są przez osoby aktywne, ale także pracujące w miejscach, w których ciężko obejść się bez zegarka, a jednocześnie może on być narażony na uszkodzenia mechaniczne. Z G Shockiem nie trzeba się nimi martwić!

Nie wszyscy, którzy zadają sobie pytanie „jak ustawić zegarek G Shock?”, wybierają czasomierz z tej popularnej serii wyłącznie ze względu na jego praktyczne funkcjonalności i zastosowane w nim nowoczesne technologie. Niektórzy kochają G Shocki za ich modny wygląd, który prezentuje się doskonale nie tylko na męskich, ale i kobiecych nadgarstkach. Masywny design oraz ciekawa kolorystyka i wzornictwo czynią z nich dodatki, obok których ciężko przejść obojętnie!

Jak ustawić zegarek G Shock? Wystarczy, że raz poznasz funkcje poszczególnych przycisków, aby w przyszłości łatwo zmieniać ustawienia.

Jak ustawić G Shock, czyli co musisz wiedzieć, zanim przejdziesz do zmiany godziny

Jeśli chodzi o ustawienie godziny, G Shock nie należy do bardzo wymagającej i zaawansowanej kategorii. Wystarczy, że raz poznasz pełniące przez poszczególne przycisku funkcje i z łatwością będziesz mógł konfigurować swój czasomierz w przyszłości.

Jak ustawić G Shock krok po kroku? Zacznijmy od tego, że zawsze warto zapoznać się ze wskazówkami od producenta, które znajdują się oryginalnej instrukcji. To gwarancja, że podczas konfiguracji nie pojawi się żadna usterka i przebiegnie ona bezproblemowo. Na szczęście jednak w przypadku większości modeli z tej serii, przyciski i ich funkcje są takie same. Dlatego jeśli zapodziałeś gdzieś instrukcję, a chcesz dowiedzieć się, jak ustawić zegarek G Shock, wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek.

Nie każdy wie o tym, że w przypadku czasomierza z kolekcji G Shock ustawianie godziny przebiega w nieco niestandardowy sposób w porównaniu do innych zegarków. Oczywiście można zmienić w nim godzinę ręcznie, jednak te modele bazują na wyborze strefy czasowej. W przypadku niektórych krajów konieczne może okazać się włączenie lub wyłączenie czasu letniego i zimowego.

Przechodząc do ustawień swojego G Shocka, możesz zmienić w nim godzinę, datę oraz strefę czasową. Określisz także, czy chcesz włączyć, czy wyłączyć czas letni oraz w jakim trybie czasomierz ma pokazywać godzinę: 12H lub 24H. Ostatnim wyborem jest długość podświetlenia ekranu, którą można dopasować do własnych preferencji.

Idealne działający G Shock – ustawianie godziny krok po kroku

Przejdźmy jednak do konkretów i tego, jak krok po kroku wygląda ustawienie godziny. G Shock posiada tryb zmiany czasu, który można uruchomić poprzez przytrzymanie przycisku ADJUST. Znajduje się on po lewej stronie koperty. Jak długo trzeba go wciskać? Poczekaj, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy lub na ekranie zacznie migać możliwość wyboru strefy czasowej.

Kolejnym krokiem jest przechodzenie między opcjami za pomocą przycisków REVERSE oraz FORWARD, które umieszczone są na górze i na dole po prawej stronie tarczy. Przy wyborze strefy czasowej dla Polski należy zatwierdzić opcję BER (Berlin), bo jest to czas obowiązujący także w naszym kraju. Zatwierdzenie wyboru odbywa się za pomocą przycisku MODE, który znajdziesz na dole z lewej strony koperty.

Tak samo proces wygląda w przypadku kolejnych opcji. Należy wybierać pożądaną za pomocą REVERSE i FORWARD i akceptować MODE. Po strefie czasowej określane są kolejno: włączenie/wyłączenie czasu letniego, tryb godzinowy 12H lub 24H, sekundy, minuty, godziny oraz data. Ostatnim etapem jest wybranie długości podświetlenia ekranu – LT1 to podświetlenie przez 1,5 sekundy, a LT3 przez 3 sekundy. Jak zapisać te ustawienia? Wystarczy wcisnąć przycisk ADJUST i gotowe!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Skakanka – efekty po 2 tygodniach

Skakanka – efekty po 2 tygodniach

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 384 wyświetleń
Odpływ liniowy na wymiar – perfekcyjne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki 

Odpływ liniowy na wymiar – perfekcyjne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki 

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 194 wyświetleń
Zegarki damskie Tommy Hilfiger – co musisz o nich wiedzieć?

Zegarki damskie Tommy Hilfiger – co musisz o nich wiedzieć?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 315 wyświetleń
Najlepsza poduszka do spania na boku – jak wybrać model idealny?

Najlepsza poduszka do spania na boku – jak wybrać model idealny?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 243 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl