Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Biznes > Jakie upominki warto podarować pracownikom swojej firmy?

Jakie upominki warto podarować pracownikom swojej firmy?

Jakie upominki warto podarować pracownikom swojej firmy?

Upominek dla pracownika to nie tylko wyraz szacunku i uznania, ale również okazja, aby zadbać o poprawę wizerunku firmy. Przedsiębiorcy nierzadko włączają prezenty dla pracowników do swojej kampanii reklamowej, oferując im przydatne gadżety reklamowe, zwiększające świadomość marki. Kiedy warto przygotować upominek dla pracowników? Co sprawdzi się w tej roli? Odpowiadamy.

Jaki powinien być upominek dla pracownika firmy?

Zanim odpowiemy na pytanie, czym powinien charakteryzować się upominek dla pracownika firmy, zastanówmy się, jaka jest jego rola. Po pierwsze, prezenty dla pracowników pełnią rolę motywacyjną. Pozwalają docenić wysiłek, jaki każda osoba zatrudniona wkłada w rozwój firmy i zachęcają pracowników do tego, aby rozwijali się w określonym, kierunku. Po drugie, wręczanie upominków pracownikom sprawia, że kierownictwo firmy zyskuje w ich oczach większy szacunek. Odpowiednio dobrane prezenty świadczą o tym, że przełożonemu zależy na pracownikach, którzy stanowią w końcu najważniejszą siłę napędową dla każdego przedsiębiorstwa

Jaki powinien być więc upominek od firmy dla pracownika, aby dobrze spełniał się w swojej roli? Wskazane będzie dobranie go tak, aby dobrze wpisywał się w ogólną politykę firmy, np. proekologiczną, a także, aby reprezentował wysoką jakość, użyteczność i uniwersalność. Trudno wyobrazić sobie, aby przedsiębiorca wybierał dla każdego pracownika osobny prezent. Jednak z drugiej strony takie same upominki dla wszystkich pracowników mogą okazać się zupełnie nietrafione. Mimo to istnieją też takie produkty, z których w dzisiejszych czasach każdy powinien być zadowolony. To między innymi personalizowane kubki na kawę, czy ekologiczne torby na zakupy. Producent toreb bawełnianych może stworzyć nawet takie z firmowym logo, co pozwoli włączyć pomysł upominków dla pracowników do planu marketingowego firmy.

Prezenty dla klientów - sprawdź, czy torba bawełniana będzie trafiona!

Z jakiej okazji warto obdarować pracownika?

Istnieje kilka okoliczności, które uzasadniają wręczenie podarunków wszystkim lub jedynie wybranym pracownikom firmy. Pierwsza taka okazja w roku to Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn, obchodzone odpowiednio 8. i 10. marca. Bardzo często pracownicy otrzymują prezenty również z okazji świąt – i nie zawsze są to świąteczne premie. Indywidualny upominek od szefa każdy pracownik może uzyskać również co roku na urodziny. Pamiętanie o takiej szczególnej dacie dodatkowo podkreśla indywidualny charakter relacji ze wszystkimi osobami zatrudnionymi w firmie

Grupowe nagrody mogą natomiast otrzymać pracownicy, którzy przysłużyli się przedsiębiorstwu przy realizacji konkretnego projektu zakończonego dużym sukcesem. Każda z tych okazji jest dobra do wynagrodzenia pracowników w sposób bardziej symboliczny niż materialny. Wbrew pozorom, wiele osób docenia takie gesty bardziej niż jednorazowy bonus do wypłaty – w szczególności, gdy upominki są dobrze przemyślane i spersonalizowane, np. za pomocą nadruku. 

Co można podarować pracownikom firmy?

Upominki dla pracowników nie muszą być kosztowne, aby dobrze spełniały się w swojej roli. Nawet jeśli pracownik otrzyma od swojego przełożonego kubek z nadrukiem, gadżety biurowe czy kalendarz, powinien docenić taki gest pod warunkiem, że będą to produkty estetycznie zaprojektowane i charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Pomysłów na prezenty dla pracowników jest jednak znacznie więcej. Wśród przykładowych propozycji można wskazać:

 • bilety na wydarzenia kulturalne,
 • książki,
 • gry planszowe, 
 • karty podarunkowe do sklepów, kawiarni, klubów sportowych,
 • kalendarze adwentowe, czekoladki, dekoracje świąteczne (na święta),
 • zestawy kosmetyków,
 • vouchery spa,
 • vouchery wycieczkowe.

Warto pamiętać również, że prezent dla pracownika powinien zostać odpowiednio zapakowany, przy czym samo opakowanie może pełnić rolę gadżetu reklamowego. Wystarczy zamówić w tym celu torby z nadrukowaną nazwą firmy i imieniem pracownika, a upominek nabierze zupełnie innego charakteru.

Prezenty dla pracowników to małe gesty o wielkim znaczeniu. Jeśli firmie zależy na swojej kadrze, zdecydowanie powinna uwzględnić ich zakup w budżecie, a także odpowiednio przemyśleć, co podaruje pracownikom, aby zrobić na nich pozytywne wrażenie.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak się ubrać na rozmowę o pracę – 10 najlepszych i 10 najgorszych pomysłów

Jak się ubrać na rozmowę o pracę – 10 najlepszych i 10 najgorszych pomysłów

 • Przeczytasz w 12 minut
 • 455 wyświetleń
Tynki dekoracyjne – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Tynki dekoracyjne – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 237 wyświetleń
Czym myć podłogi drewniane? Jak je konserwować? Poznaj sprawdzone produkty

Czym myć podłogi drewniane? Jak je konserwować? Poznaj sprawdzone produkty

 • Przeczytasz w 7 minut
 • 185 wyświetleń
Jak negocjować lepsze warunki pożyczki i zaoszczędzić pieniądze?

Jak negocjować lepsze warunki pożyczki i zaoszczędzić pieniądze?

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 276 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl