Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Moda > Komputerowy haft na bluzie – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Komputerowy haft na bluzie – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Komputerowy haft na bluzie – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Chcesz zamówić bluzy robocze dla swoich pracowników? Zastanawiasz się nad odzieżą firmową, którą przekażesz klientom i partnerom? A może chcesz po prostu w oryginalny sposób ozdobić pojedynczą bluzę? We wszystkich tych sytuacjach pomoże Ci haft komputerowy. Z jego pomocą można wykonać trwałe i efektowne wzory, które staną się wyróżnikiem Twojej firmy lub spersonalizowanym prezentem. Dowiedz się więcej o tym, jak w praktyce sprawdza się haft na bluzie!

W jaki sposób wykonuje się haft na bluzie?

Do profesjonalnego znakowania bluz wykorzystuje się haft komputerowy. Służą do tego specjalistyczne maszyny zwane hafciarkami. Podstawą do wykonania haftu jest jego projekt, przygotowywany w formie cyfrowej.

Projekt wprowadza się do oprogramowania hafciarki. Urządzenie dokładnie odwzorowuje przygotowany koncept, precyzyjnie wykonując ściegi na materiale. Wykorzystuje do tego nici o odpowiednich kolorach. Oprócz klasycznych nici poliestrowych czy bawełnianych, dla dodatkowych efektów można użyć nici odblaskowych bądź metalizowanych.

Jakie wzory na bluzie można wykonać haftem komputerowym?

Haft na bluzie daje spore możliwości. Dobrze sprawdza się zwłaszcza przy prostych grafikach oraz napisach. Haft komputerowy pozwala też na odwzorowywanie motywów z wieloma kolorami. Ograniczeniem jest natomiast minimalna wielkość elementów.

Haft na bluzie nie sprawdzi się przy bardzo skomplikowanych grafikach. Nie będzie w stanie oddać na materiale najdrobniejszych szczegółów. Litery czy inne znaki powinny mieć wysokość co najmniej 5-6 milimetrów. Więcej informacji o uwarunkowaniach przy znakowaniu haftem znajdziesz na https://www.e-logos.pl/znakowanie-odziezy/haft-komputerowy/.

Jakimi atutami wyróżnia się komputerowy haft na bluzie?

Haft na bluzie ma jednak zdecydowanie więcej plusów niż ograniczeń. Przede wszystkim jest niezwykle trwałą metodą znakowania. Niestraszne mu pranie w wysokich temperaturach. Haftowane wzory można również bez obaw prasować – to ewenement wśród technik znakowania. Nie stracą kolorów pod wpływem słońca, nie będą się kruszyć.

Haft komputerowy znakomicie sprawdzi się więc na bluzach, które zamierzasz intensywnie użytkować. Warto więc wybrać go w przypadku bluz roboczych, sportowych czy też przeznaczonych na wyprawy w teren.

Znakowanie haftem jest także bardzo uniwersalnym sposobem na znakowanie. W ten sposób można oznaczyć zarówno bluzy wykonane z bawełny, jak i poliestru. Haftowane wzory mogą ozdobić również bluzy polarowe.

Do tego haft komputerowy jest uważany za najbardziej elegancka metodę znakowania. Jeśli chcesz dodać prestiżu np. ubraniom firmowym, haftowane logo będzie trafnym wyborem.

Co wpływa na cenę znakowania haftem komputerowym?

Cena znakowania bluzy haftem komputerowym zależy przede wszystkim od dwóch czynników: wielkości wzoru oraz liczby zamówionych sztuk. Koszt haftu jest proporcjonalny do jego wielkości, największe wzory będą więc sporo kosztować.

Na obniżenie kosztów może natomiast wpłynąć duża liczba sztuk. Jednostkowy koszt maleje przy dużych zamówieniach. Haft na pojedynczej bluzie może być dość drogi, bo dużo czasu zajmuje ustawienie samej maszyny i przygotowanie samego ubrania.

Podsumowanie: dlaczego warto znakować bluzy haftem komputerowym?

Jeśli zdecydujesz się na komputerowy haft na bluzie, będziesz długo cieszyć się jej pięknym wyglądem. Haft wizualnie podniesie jej jakość i wytrzyma bez szwanku nawet w trudnych warunkach. Sprawdzi się na bluzach z poliestru, bawełny i polaru, dobrze odwzoruje kolory Twojego projektu. Najbardziej opłaca się wtedy, gdy chcesz zamówić dużą partię ubrań.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 48 wyświetleń
Lamele MDF – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego wnętrza

Lamele MDF – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego wnętrza

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 143 wyświetleń
Glebogryzarka – jaką wybrać? 6 kluczowych parametrów

Glebogryzarka – jaką wybrać? 6 kluczowych parametrów

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 206 wyświetleń
Jakie wypełnienie do poduszki? Podpowiadamy!

Jakie wypełnienie do poduszki? Podpowiadamy!

  • Przeczytasz w 10 minut
  • 264 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl