Książki dla przedsiębiorców, które rozwiną Twoją firmę

- Data publikacji 26 maja 2023
Przeczytasz w 3 minut
24 wyświetleń
Czujesz, że Twoja firma przestała się rozwijać? To znak, że najwyższy czas na zmiany. Nie powinieneś ich jednak przeprowadzać na chybił-trafił ani chwytać się pierwszej lepszej myśli. Postaw na sprawdzone pomysły i strategie. Gwarantują je książki dla przedsiębiorców uznanych autorów. Po jakie tytuły sięgnąć w pierwszej kolejności? Sprawdź te z naszej listy!
“Biznes ci ucieka” – Marcin Osman
To książka o przedsiębiorczości, która wyrosła na osobistych doświadczeniach autora. Marcin Osman to szef wydawnictwa OSMPower, który święci dziś sukcesy, ale po drodze nie uniknął porażek. W książce dzieli się pomysłami i radami, dzięki którym Ty możesz ich uniknąć i rozwinąć firmę.
“Biznes ci ucieka” pokazuje, jak bez kosztów weryfikować skuteczność swoich pomysłów. Dzięki temu zniwelujesz ryzyko biznesowe związane ze zmianami w firmie. Osman spróbuje Cię również przekonać do “filozofii lekkiego plecaka”. To podejście do biznesu, które ułatwia zmiany – opiera się na niskich kosztach, małej liczbie rzeczy i dużej zwrotności w zmienianiu kierunków rozwoju.
“Kryzys szansa. Jak rozwinąć siebie i biznes w czasach zawieruchy?” – praca zbiorowa
Książki o biznesie mogą pomóc Ci rozwinąć firmę nawet wtedy, gdy przytłoczył ją kryzys. Najlepiej sięgnąć wówczas po “Kryzys szansa…”. Ten tytuł w jednym miejscu zbiera bowiem doświadczenie aż 55 autorów. Opisują własne historie, w których udało im się przezwyciężyć kryzys na różnych polach.
W trudnej sytuacji nie ma miejsca na improwizację. Najlepiej odnajdują się wtedy sprawdzone rozwiązania. Dzięki tej lekturze wyciągniesz wnioski z cudzych błędów i znajdziesz konkretne wskazówki do rozwijania firmy w czasach zawieruchy.
“Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców” – Guy Raz
Najlepszym potwierdzeniem, że ścieżka rozwoju firmy jest słuszna, są milionowe przychody. Właśnie takimi wynikami mogą się pochwalić bohaterowie książki o przedsiębiorczości pióra Guya Raza. Ten dziennikarz, który jest najpopularniejszym autorem podcastów biznesowych w USA, oparł ją na wywiadach przeprowadzanych ze znanymi biznesmenami.
Ich historie to dowód, że ścieżki wiodące do sukcesu nie zawsze są oczywiste. Możesz skorzystać z tej inspiracji i wykorzystać je w rozwoju własnej firmy. A przy okazji to przykład ciekawie napisanej książki dla przedsiębiorców, która z pewnością Cię nie zanudzi.
“Dobry zysk” – Charles G. Koch
Drogą do dynamicznego rozwoju Twojej firmy może być także zmiana modelu zarządzania. Dzięki jego wprowadzeniu we własnej firmie Charles Koch rozwinął ją do gigantycznych rozmiarów – jego przedsiębiorstwo ma dziś wartość 100 miliardów dolarów.
Największym sekretem takiego rozkwitu jest filozofia zarządzania MDM, czyli opartego na zasadach rynkowych. “Dobry zysk” pomoże Ci poznać tę koncepcję i wdrożyć we własnej firmie. Dzięki temu stworzysz wizję rozwoju przedsiębiorstwa, które poradzi sobie nawet w świecie nieustających innowacji.
Inne książki dla przedsiębiorców, które warto przeczytać
Mało Ci wskazówek i wartościowej lektury? Sięgnij także po inne inspirujące książki o przedsiębiorczości:
- “DNA biznesu. Rób biznes na własnych zasadach” – Anna Urbańska, Paweł Jarząbek;
- “Zarządzanie Sprzedażą” – Brian Tracy;
- “Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie” – Frank Bettger;
- “Prosto z mostu. Czyżbym wyraził się zbyt subtelnie?” – Sam Zell,
- “Zostań Drapieżnikiem” – Rafał Mazur, Marcin Osman.
Podsumowanie: jakie książki dla przedsiębiorców pomogą Ci rozwinąć firmę?
Najlepiej sięgać po książki dla przedsiębiorców pisane przez praktyków. Dzięki temu masz pewność, że korzystasz ze sprawdzonych strategii i wskazówek. Przeczytaj “Biznes ci ucieka” Osmana oraz “Dobry zysk” Kocha, by poznać innowacyjne podejście do biznesu. “Kryzys szansa…” i “Jak zbudowałem firmę…” to z kolei zestawy wielu inspirujących historii – w jednej z nich z pewnością odnajdziesz aktualną sytuację Twojej firmy.
Warto zobaczyć
Warto zobaczyć

Prosecco – cena. Ile kosztuje w Lidlu, Biedronce i innych sklepach?
Przeczytasz w 3 minut
434 wyświetleń