Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Uroda > Książki o rozwoju osobistym, które motywują do zmian

Książki o rozwoju osobistym, które motywują do zmian

Książki o rozwoju osobistym, które motywują do zmian

Nie jesteś usatysfakcjonowany swoim życiem? Czujesz, że od dłuższego czasu tkwisz w miejscu? Czas na zmiany! Nie podejmuj jednak decyzji pochopnie i sięgnij po porady specjalistów. Do mądrych zmian zmotywują Cię książki o rozwoju osobistym. Przygotowaliśmy listę tytułów, po które warto sięgnąć w takiej sytuacji!

Steven Pressfield – “Do roboty!”

Do roboty!
Książka „Do roboty!”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Jeśli chcesz dokonać zmian w swoim życiu, musisz zwalczyć jedną poważną przeszkodę – opór. To on pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i objawia się na różne sposoby. Steven Pressfield pomoże Ci go rozpoznać, a następnie przechytrzyć i pokonać.

Dzięki tej książce nie pozwolisz, by opór zablokował Twój pomysł czy przeszkodził Ci w działaniu. Porady, które w niej znajdziesz, pomogą Ci w krytycznych momentach – kiedy pojawi się lęk, brak zaufania we własne możliwości i chęć odłożenia czegoś na później. Pressfield zwalczy Twoje wymówki i zagrzeje Cię do roboty!

Todd Henry – “Die empty – życie na 100%”

książki o rozwoju osobistym zmotywują Cię do zmian
Książka “Die empty – życie na 100%”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Czy coś może lepiej zmotywować do działania niż perspektywa śmierci? Spokojnie, Henry nie będzie Cię nią straszył. Ale uświadomi Ci, że choć o niej nie myślisz, wcześniej czy później nadejdzie. Dlatego warto już dziś zrobić rachunek sumienia, by zdać sobie sprawę, ile rzeczy odłożyłeś na później… i bezpowrotnie przepadły.

Z Henrym nauczysz się walczyć z prokrastynacją. Ale na tym nie koniec. Autor obiecuje, że po lekturze jego książki o samorozwoju będziesz żyć bardziej świadomie i skupisz się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Poznasz własne możliwości, pozbędziesz się frustracji i wreszcie zrealizujesz swoje pomysły. Brzmi kusząco? Zatem czas na lekturę i początek życia na 100%!

Fryderyk Karzełek – “Heksagon Szczęścia”

Heksagon szczęścia Fryderyka Karzełka
Książka „Heksagon szczęścia”, zdjęcie: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

O szczęściu marzy niemal każdy, tyle że mało kto się do niego zbliża. Recepta na jego osiągnięcie może być jednak prostsza niż się wydaje – tak przynajmniej twierdzi Karzełek. Opracował koncepcję heksagonu szczęścia, który opiera się na sześciu podstawach:

 • praca,
 • permanentny rozwój osobisty,
 • czas dla siebie,
 • relacje,
 • zdrowie,
 • finanse.

Wszystkie te obszary są równie ważne, dlatego potrzeba między nimi równowagi. Autor książki wskaże Ci, jak dotrzeć do takiego stanu. Dzięki temu osiągniesz balans, a potem dostaniesz porady, jak utrzymać go na dłużej.

Nawet niewielkie zmiany mogą Cię uszczęśliwić – sam się przekonaj! A jeśli potrzeba Ci dodatkowych porad na temat rozwoju osobistego, wypróbuj jedną z pięciu ciekawych metod – poznasz je na https://lubie.com.pl/jak-zadbac-o-swoj-rozwoj-osobisty-5-przykladow/.

Dale Carnegie – “Jak przestać się martwić i zacząć żyć”

książki o rozwoju osobistym pomogą Ci przestać się zamartwiać
Książka “Jak przestać się martwić i zacząć żyć”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Uzależnienia od palenia papierosów, hazardu, a nawet smartfonu – z tego zwykle zdajemy sobie sprawę i mniej lub bardziej z nimi walczymy. Ale czy dostrzegasz, że jednym z Twoich największych nałogów może być zamartwianie się? Jeśli często nawiedzają Cię czarne myśli, najwyższy czas z tym skończyć!

Carnegie pomoże Ci to zrobić. Skupia się na podstawowych emocjach, które mogą odmienić Twoje życie i zlikwidować niepotrzebne obawy. Dzięki jego książce przy okazji dowiesz się, jak unikać zmęczenia czy zyskać “dodatkową” godzinę w ciągu dnia. Zmotywuje Cię do niewielkich zmian, których skutki mogą być ogromne.

Tim Ferriss – “4-godzinny tydzień pracy”

książki o rozwoju osobistym bywają rewolucyjne
Książka „4-godzinny tydzień pracy”, źródło zdjęcia: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Co jakiś czas pojawiają się eksperymenty, w których testuje się 4-dniowy system pracy etatowej. Ferrissowi daleko jednak do takiego podejścia. Proponuje Ci zupełną rewolucję – możesz poświęcać na pracę tylko cztery godziny tygodniowo! A przy tym dobrze zarabiać.

Autor książki sam jest przykładem człowieka, który tak właśnie funkcjonuje. Jego przemyślenia uwolnią Cię od schematu codziennej, ośmiogodzinnej pracy. Ferriss nauczy Cię korzystać z wirtualnych asystentów, zdobyczy technologii i żyć mobilnie.

Książki o rozwoju osobistym takie jak ta mogą stać się Twoim przewodnikiem i motorem napędowym do życiowych zmian. Dzięki poradom Ferrissa będziesz pracować krótko i intensywnie, a w tzw. międzyczasie cieszyć się miniemeryturami.

Podsumowanie: jakie książki o rozwoju osobistym najlepiej zmotywują Cię do zmian?

Jeżeli przed zmianami wstrzymuje Cię nawyk odkładania wszystkiego na później lub inny opór, książki o rozwoju osobistym pomogą Ci z tym walczyć. W pierwszej kolejności sięgnij po “Do roboty!” oraz “Die empty – życie na 100%”. A może męczą Cię inne obawy? Wtedy pomoże Dale Carnegie i jego “Jak przestać się martwić i zacząć żyć”.

Prawdziwą rewolucję obiecuje Ci Tim Ferriss. Przeczytaj jego “4-godzinny tydzień pracy” i sprawdź, jak osiągnąć cel z jej tytułu. Jeśli nie chcesz od razu burzyć całego porządku swojego życia, do mniejszych zmian zmotywuje Cię “Heksagon szczęścia” – dzięki niemu osiągniesz prawdziwy życiowy balans.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Dlaczego warto używać internetowych banków głosów?

Dlaczego warto używać internetowych banków głosów?

 • Przeczytasz w 2 minut
 • 88 wyświetleń
Wakacje w grudniu – jakie miejsca warto rozważyć?

Wakacje w grudniu – jakie miejsca warto rozważyć?

 • Przeczytasz w 4 minut
 • 151 wyświetleń
Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym? Poznajcie odpowiedni sposób pielęgnacji skóry.

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym? Poznajcie odpowiedni sposób pielęgnacji skóry.

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 272 wyświetleń
Kulturystyka damska — co musisz o niej wiedzieć?

Kulturystyka damska — co musisz o niej wiedzieć?

 • Przeczytasz w 10 minut
 • 1232 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl