Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów farbowanych na ciemno – jak dbać o ich kolor i blask?

Pielęgnacja włosów farbowanych na ciemno – jak dbać o ich kolor i blask?

Pielęgnacja włosów farbowanych na ciemno – jak dbać o ich kolor i blask?

Poznaj najważniejsze zasady i porady, dzięki którym Twoje ciemne włosy będą się prezentować zdrowo oraz świeżo.

Dobrze się czujesz w ciemnych włosach, lecz natura obdarzyła Cię innym kolorem i musisz się regularnie farbować? A może pod warstwą farby kryjesz swoje siwe pasma? Niezależnie od sytuacji, czarne, kasztanowe i ciemny brąz włosy wymagają szczególnej troski i odpowiedniej pielęgnacji, by kolor oraz połysk utrzymywały się jak najdłużej.

Wybór dobrej farby to podstawa

Ogromny wybór farb do włosów na rynku sprawia, że wśród nich znajdziesz zarówno to słabej jakości, jak i bardzo trwałe, wzbogacone o składniki odżywcze, pielęgnacyjne, chroniące kolor. Przy zakupie zwróć uwagę, czy sięgasz po farbę trwałą, czy półtrwałą. Te drugie z reguły zmywają się po około 12 myciach. Są świetne dla osób, które nie mają pewności, czy będą się dobrze czuły i wyglądały w nowym kolorze lub dla tych, które rzadko myją głowę. Trwałe farby nawet przy codziennym myciu powinny się utrzymywać przez wiele tygodni i przeważnie w przypadku ich zastosowania, trzeba farbować głównie widoczne odrosty. Warto mieć na uwadze, że czasami ta sama farba inaczej będzie się trzymała na włosach koleżanki, a inaczej na Twoich. Wiele zależy od ich predyspozycji, porowatości, a także stosowanych na co dzień kosmetyków i zabiegów.

Szampony i odżywki do włosów farbowanych

Kupując produkty do mycia i pielęgnacji włosów, sięgaj po te stworzone z myślą o tych farbowanych na ciemno. Ich skład został skomponowany w taki sposób, by zminimalizować ryzyko spłukiwania koloru i maksymalizować jego ochronę. Bardzo ważne jest również, by stosować kosmetyki chroniące włosy przed promieniami UV. Słońce, nawet wbrew pozorom to zimowe czy jesienne, może wywierać niekorzystny wpływ na kondycję włosów oraz sprawiać, że kolor będzie z biegiem czasu tracił na intensywności. Podczas długotrwałego pobytu na słońcu, opalania się na plaży, włóż elegancki kapelusz z rondem albo chustkę, pod którą będziesz mogła ukryć włosy.

Sposoby na piękne ciemne włosy

Jest jeszcze kilka kwestii, o których powinnaś pamiętać, jeśli zależy Ci na zadbanych, mocnych włosach farbowanych.

W sytuacji, gdy zaobserwowałaś, że kolor z włosów spłukuje Ci się wraz z kolejnymi myciami, co może być zarówno kwestią rodzaju wybranej farby, jak i rodzaju posiadanych włosów, postaraj się zastąpić czasem mycie suchym szamponem. Pamiętaj jednak, by był to produkt do ciemnych włosów. Klasyczne suche szampony zostawią Ci bowiem na głowie biały pył.

W miarę możliwości unikaj wysokich temperatur. Intensywne ciepło otwiera łuski włosa i wywiera niekorzystny wpływ na jego strukturę. Na koniec mycia głowy, spłukuj włosy chłodną wodą. Podczas suszenia używaj tylko zimnego strumienia powietrza. Postaraj się też zrezygnować ze stylizacji z użyciem lokówki czy prostownicy.

Jeżeli stosujesz zabiegi, które mogłyby osłabić włosy np.: trwała ondulacja, keratynowe prostowanie, zawsze zadbaj o odpowiednie nawilżenie pasm. Aplikuj maski regeneracyjne oraz odżywki, które zadbają o siłę i blask Twoich włosów.

Co jeszcze możesz zrobić? Regularnie podcinaj końcówki. Pozbędziesz się dzięki temu tych rozdwojonych, a cała fryzura nabierze objętości i zdrowego wyglądu.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Skakanka – efekty po 2 tygodniach

Skakanka – efekty po 2 tygodniach

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 49 wyświetleń
Innowacje w produkcji odzieży. Nowoczesne technologie stosowane w szwalniach

Innowacje w produkcji odzieży. Nowoczesne technologie stosowane w szwalniach

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 154 wyświetleń
Książki dla przedsiębiorców, które rozwiną Twoją firmę

Książki dla przedsiębiorców, które rozwiną Twoją firmę

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 298 wyświetleń
Buty do biegania na zimę – jakie wybrać, by biegać wygodnie i bezpiecznie?

Buty do biegania na zimę – jakie wybrać, by biegać wygodnie i bezpiecznie?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 168 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl