Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > RTV i AGD > Po co ludziom Instagram? 15 powodów, by go mieć

Po co ludziom Instagram? 15 powodów, by go mieć

Po co ludziom Instagram? 15 powodów, by go mieć

Instagram na stałe zakorzenił się w świadomości współczesnego człowieka — takie mamy czasy! Mimo powszechności używania go wciąż jednak nie brakuje głosów, że jest platformą dla snobów, skupionych na swoim wyglądzie, ciągle postujących zdjęcia jedzenia… Otóż nie! Odpowiadamy na pytanie, po co ludziom Instagram — te 15 argumentów wyjaśnia wszystko.

1 – bo są tam ich znajomi

Argument miej, bo wszyscy mają, jest w tym przypadku bardzo dobry. Jeżeli chcesz wiedzieć, co porabiają Twoi znajomi, to najlepiej po prostu zaobserwować ich na social mediach. Pytanie ich twarzą w twarz, jak spędzili weekend, prawdopodobnie i tak skończy się pokazaniem Ci zdjęć na instagramowym profilu.

po co ludziom instagram - robienie selfie z przyjaciółmi
Kilka minut na IG wystarczy, by wiedzieć, kto, gdzie, z kim i co.

2 – żeby nic ich nie omijało

Pokazy w muzeach, zloty food trucków, premiery filmowe, objazdowa wystawa mydelniczek, festiwal bigosu — cokolwiek będzie się działo w Twoim mieście, ogłosi się na Instagramie. Wydarzenie na Facebooku może Ci umknąć, więc IG będzie Twoim zapasowym źródłem informacji o ciekawych akcjach.

3 – żeby czuć się docenianymi

Zbieranie serduszek pod samodzielnie zrobionymi zdjęciami — i wcale nie chodzi tu tylko o zdjęcia samego siebie — jest bardzo satysfakcjonujące. Mimo że to tylko liczby, z których teoretycznie na ma korzyści, liczby świadczą o tym, że ludziom podoba się to, co robisz. 

dojrzały męzczyzna ze smartfonem
Na IG możesz zbudować grono odbiorców, które polubi Cię za to, kim jesteś.

Po co ludziom Instagram? Po to, by mieć swoją część internetu, w której mogą dzielić się emocjami i myślami. Tworzenie społeczności wokół swojego profilu jest bardzo satysfakcjonujące. Buduje poczucie bycia docenianym — a każdy chce czuć się doceniony, nieważne jak bardzo deklaruje, że świat go nie obchodzi. 

4 – bo chcą mieć gdzie ponarzekać…

Są takie dni, gdy chcemy ogłosić całemu światu, że życie jest do bani. Czemu by nie zrobić tego w mediach społecznościowych? Od tego są. Obserwatorzy połączą się z Tobą w bólu istnienia, a może nawet udzielą Ci praktycznych porad. 

5 – …i pochwalić dobry dzień

W drugą stronę — Instagram jest też od dzielenia się dobrymi chwilami, sukcesami, momentami relaksu i ciekawych doświadczeń. Przyjaciele będą się z nich cieszyć razem z Tobą, a wrogów zje zazdrość.

6 – dla zdobywania wiedzy

Wiesz, że na Instagramie jest cała masa edukacyjnych treści? Dietetyka, psychologia, nauka języków, kosmetologia, spawanie, budowlanka — wystarczy wybrać odpowiedni hashtag, by zwiększyć wiedzę z interesujących Cię dziedzin. Z racji wizualnego charakteru portalu, jest ona bardzo przystępnie przedstawiona.

Treści edukacyjne z reguły są publikowane przez specjalistów z danych dziedzin. Traktują takie posty jako element promocji swojej działalności. Obserwując ich, masz pewność, że przedstawiona wiedza pochodzi z rzetelnych źródeł.

7 – bo potrzebują inspiracji

Aranżacja wnętrz, gotowanie, układanie włosów, ubiór, robienie estetycznych notatek i długo można jeszcze wymieniać. Instagramowa tablica to kopalnia kreatywnych pomysłów do zastosowania w różnych aspektach życia. Koniecznie ściągnij IG jeśli planujesz zmienić mieszkanie, styl ubioru czy sposób odżywiania! 

Po co ludziom Instagram, skoro inspirujących zdjęć jest w Internecie co niemiara? Po to, że na IG panuje porządek. Obserwatorzy doceniają także możliwość szybkiego kontaktu z publikującym. 

Przykład – widząc ładnie urządzoną sypialnię, możesz sprawnie dopytać, w jakim sklepie kupiono wyposażenie. Przykład drugi — w kulinarnym przepisie chcesz wymienić mąkę pszenną na ryżową. Autor-kucharz zapewne wie, czy po takiej podmianie potrawa wciąż się uda.

makaroniki francuskie estetyczne zdjęcie
Piękne zdjęcie francuskich makaroników na Twoim feedzie i już wiesz, na co wybrać się do kawiarni.

8 – by poprawiać samoocenę

Nie zamierzamy ukrywać, że Instagram ma swoje ciemne strony. Najważniejszym problemem jest promowanie nierealnych standardów urody, wykreowanych filtrami i umiejętnym robieniem zdjęć. Na szczęście, ten trend zmienia się w ostatnich latach na rzecz treści ciałopozytywnych.

Influencerzy coraz częściej pokazują, jak naprawdę wyglądają. Odkłamują rzeczywistość, demonstrując na przykład, jak pozowanie do zdjęć wpływa na wygląd sylwetki. Pokazują cellulit, rozstępy, blizny po trądziku i twarz bez grama makijażu. Ta nowa generacja Instagrama przypomina, że ideałów nie ma. Są tylko filtry i dobre oświetlenie. 

9 – dla motywacji

Coraz większy realizm Instagrama nie zmniejsza jego motywacyjnego potencjału. Na Instagramie ludzie pokazują, jaki styl życia prowadzą. Inspirują tym samym swoich obserwatorów do uprawiania sportu, zdrowej diety, zażywania relaksu i szeroko pojętego dbania o siebie.

Profil jest motywacją także dla jego posiadacza. By mieć co pokazać swoim obserwatorom, musi ruszyć się na trening. Nie ma wymówek!

10 – żeby zarobić

Bycie influencerem to nie jest żadna abstrakcja dla wybranych! Jeżeli zbudujesz zaangażowaną społeczność, chętnie udzielającą się pod Twoimi postami, już około 5 tysięcy followersów otworzy Ci możliwość nawiązywania współprac. Marki chętnie proponują układy na zasadzie barteru niewielkim influencerom. 

11 – by doceniać drobne momenty

Jeżeli zaczniesz prowadzić własny profil, będziesz instynktownie szukać wokół czegoś, co warto uwiecznić i pokazać swoim obserwatorom. Wyjątkowo ładny kwiat. Twój kot śpiący na lodówce. Krople deszczu na szybie, wprowadzające w nostalgiczny nastrój. Fotografować można wszystko — trzeba tylko zwolnić i się temu przyjrzeć. Moment refleksji nad drobnymi chwilami dobrze zrobi zabieganemu człowiekowi.

robienie zdjęcia podczas pieczenia ciastek
Niby zwykła czynność robienia ciasteczek…

12 – dla zapomnienia o samotności

Tysiące użytkowników, z którymi można wejść w kontakt w dowolnej chwili. Transmisje na żywo, relacje sprzed kilku sekund. Medium wręcz kipi towarzystwem. Dzięki korzystaniu z Instagrama każda samotna osoba może poczuć, że ma kogoś w pobliżu. Nawet jeśli pobliże jest tylko na ekranie smartfona.

Czy jest to dobre… To już inna historia.

13 – bo lubią bawić się zdjęciami

Rozbudowane systemy edycji zdjęć na IG pozwalają naprawdę zaszaleć z modyfikacjami zdjęć. Każdy może się poczuć fotografem-artystą i to bez minimalnej znajomości programów graficznych. 

obrabianie zdjęcia na ig
Na IG każdy może tworzyć piękno.

14 – dla celebryckich nowinek

O tym, że IG ma swój celebrycki światek, mówić nie trzeba. Poza influencerami którzy urodzili się na tej platformie, prawie każda gwiazda realnego formatu prowadzi swój profil. Twój ulubiony aktor też.

Jednych interesuje, co dzieje się w życiu celebrytów, innych nie. Ci pierwsi zawsze znajdą coś dla siebie na Instagramie. Ci drudzy… często dają się wciągnąć przez przypadek!

15 – by mieć wpływ na rzeczywistość

Korzystanie z Instagrama umożliwia niesienie w świat idei, które są dla Ciebie ważne

Instagram jest pełny aktywistów, akcji charytatywnych i kampanii społecznych. Każdy użytkownik może dołożyć swoją cegiełkę w postaci komentarza, udostępnienia posta, czy wrzucenia własnej treści z odpowiednim hashtagiem. Hashtagowe kampanie potrafią mieć gigantyczną siłę sprawczą, więc jeśli chcesz zmienić coś w rzeczywistości, a nie wiesz, jak się do tego zabrać, dobrym początkiem będzie ściągnięcie aplikacji.


Po co ludziom Instagram? Powodów jest całkiem sporo — a do ściągnięcia aplikacji wystarczy tylko tak naprawdę tylko jeden. Czy jako bierny obserwator, czy aktywnie prowadząc swój profil, na IG nie będziesz się nudził. Tutaj zawsze jest coś do poczytania, do obejrzenia, do wzięcia udziału. Biorąc pod uwagę poważne i rozrywkowe możliwości, jakie daje IG, popularność tego portalu zdecydowanie nie dziwi.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Porównywarka smartfonów – Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5

Porównywarka smartfonów – Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 117 wyświetleń
Zegarki gwiazd — jakie modele noszą celebryci na świecie i w Polsce?

Zegarki gwiazd — jakie modele noszą celebryci na świecie i w Polsce?

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 673 wyświetleń
Skórzana listonoszka męska – nowy stary trend w 2024 roku!

Skórzana listonoszka męska – nowy stary trend w 2024 roku!

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 143 wyświetleń
Znani projektanci mody – 16 wybitnych nazwisk 

Znani projektanci mody – 16 wybitnych nazwisk 

  • Przeczytasz w 14 minut
  • 1352 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl