Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Moda > Prasowanki na koszulkę – jak je zrobić samodzielnie? Poradnik 

Prasowanki na koszulkę – jak je zrobić samodzielnie? Poradnik 

Prasowanki na koszulkę – jak je zrobić samodzielnie? Poradnik 

W sklepach na pewno widzisz wiele różnych koszulek z nadrukami. Jeśli chcesz się wyróżniać wśród tłumu i stworzyć grafikę, która będzie niepowtarzalna, warto wybrać prasowanki na koszulkę. Taki projekt możesz łatwo wykonać i mieć przy tym dużo frajdy. Możesz samodzielnie stworzyć wzór lub wybrać zdjęcie, które chcesz dumnie nosić na T-shircie. 

Naprasowanka na koszulkę to nie tylko sposób na oryginalną odzież, ale także doskonały pomysł na danie ubraniom drugiego życia. Nudna biała lub czarna koszulka może stać się modnym elementem Twojej stylizacji. W tym artykule pokażę Ci, jak zrobić prasowankę. Zobaczysz, że wcale nie jest to takie trudne, jak się wydaje! Zaczynamy! 

Prasowanki na koszulkę – co to takiego?

To nic innego, jak grafika, która wykonana jest na specjalnym papierze. Jej aplikacja jest prosta, ponieważ wprasowuje się ją na materiał ubrania. Dzięki takiej technice możesz stworzyć szybko oryginalny design na koszulce, czy innym ubraniu. Naprasowanki często można zobaczyć także na bluzach, czy jeansach. Ich kolory są żywe i przyciągają wzrok. Jeśli będziesz o nie odpowiednio dbał, to przez długi okres czasu pozostaną w świetnej kondycji. 

Koszulki na naprasowankii możesz znaleźć w sklepie, który w swoim asortymencie posiada odzież reklamową i promocyjną np. na https://sklep.leram.pl. Wybierzerz dla siebie kolor, gramaturę oraz fason. Dzięki temu dostosujesz ją doskonale do siebie.

Zanim wykonasz naprasowankę, wybierz lub zrób odpowiednią grafikę 

Wybrać nie będzie trudno. Masz wiele sklepów w Internecie, czy też stacjonarnych, gdzie możesz znaleźć grafikę na koszulkę, którą będziesz mógł naprasować na ubranie. Wiele wzorów czeka na Ciebie! 

Jednak sprawa lekko się komplikuje, kiedy chcesz specyficzną grafikę, której na pewno nie znajdziesz u producentów. W takim przypadku musisz wykonać taki projekt samodzielnie. Wystarczy, że znajdziesz grafikę, która Cię interesuje lub za pomocą specjalnych programów wykonasz coś zupełnie innego i niepowtarzalnego. 

“Ok, mam już wybraną grafikę, ale co dalej?”

Aby z grafiki powstała naprasowanka na koszulkę musisz zakupić specjalny papier transferowy, dzięki któremu będziesz mógł przenieść projekt na koszulkę lub inne ubranie. Miej na uwadze, że taki papier będzie trochę kosztował – cena za 5 kartek waha się w okolicy 20-30 zł. 

Do druku nie potrzebujesz specjalnego profesjonalnego sprzętu. Możesz to zrobić na swoim domowym urządzeniu. Chyba, że wiesz, że nie drukuje dobrze, a chcesz mieć obraz, który będzie miał żywe i wyraziste kolory. 

Pamiętaj, aby wydrukować obraz w lustrzanym odbiciu po matowej stronie. Dzięki temu nakładając go na materiał, grafika będzie doskonale wyglądała. 

Takim sposobem mamy już swój wydruk na papierze transferowym. Jakie są dalsze kroki? Czytaj dalej! 

Naprasowanka na koszulce - własny wzór
Naprasowanka na koszulkę może mieć powiązane z Twoim ulubionym zespołem, filmem, lub serialem! 

Jak zrobić prasowankę na koszulce krok po kroku 

Do wykonania takiego projektu na koszulce, będzie Ci potrzebne: żelazko, naprasowanka, deska do prasowania. Jeśli masz już wszystkie elementy, to nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć zabawę w designera. 

  1. Na desce do prasowania dokładnie wyprasuj tkaninę – nie mogą pozostać na niej żadne zagniecenia, ponieważ wtedy naprasowanka źle będzie wyglądać, a nadruk może szybko się odkleić (a tego przecież nie chcesz). 
  2. Następny krok to przyłożenie naprasowanki na tkaninę – wydrukowana strona powinna znaleźć się na materiale. Ustaw grafikę w wybranym przez siebie miejscu. 
  3. Teraz do akcji wkracza żelazko (musi być nagrzane) – zacznij prasować papier transferowy. Przejedź po powierzchni dokładnie tak, aby żadna część prasowanki nie została pominięta. Pamiętaj, aby wykonywać szybkie ruchy. Pozostawiając nagrzane urządzenie w jednym miejscu, możesz uszkodzić grafikę, którą chcesz naprasować. 
  4. Teraz delikatnie i powoli odklej papier transferowy od materiału. Nie śpiesz się, lepiej zrobić to wolnymi ruchami i dodatkowo zobaczyć, czy wszystkie elementy pozostały na koszulce. 
  5. Nadruk już na tkaninie, a Ty musisz teraz tylko odczekać, aż wystygnie i gotowe. Twój własny wzór na ubraniu gotowy! 

Zadbaj o swoją naprasowankę! 

Stworzyłeś swój projekt grafiki, naprasowałeś na koszulkę. Twoje starania nie mogą pójść przecież na marne. Dlatego powinieneś dowiedzieć się jeszcze, jak dbać o ubrania, które posiadają nadruk z papieru transferowego. 

Jeśli chcesz, aby grafika długo pozostała w nienaruszonym stanie, to musisz prać ubranie ręcznie, na lewą stronę. To najlepszy sposób. 

“A co z praniem w pralce?”

Koszulkę lub inną odzież możesz włożyć do pralki. Jednak pamiętaj, aby ustawić niską temperaturę (najlepiej 30 stopni) i wyłączyć funkcję wirowania

A co z suszeniem i prasowaniem? Unikaj suszenia na grzejniku, ponieważ naprasowanka na koszulkę może się odkształcić. Najlepiej jest ją rozwiesić i poczekać aż naturalnie wyschnie. Materiał pracuj zawsze na lewą stronę, aby nadruk nie uległ zniszczeniu. 

Teraz już wiesz, jak zrobić prasowankę na koszulce, czy innej odzieży. Nie jest to takie trudne, ale musisz wykonać kilka kroków, które pomogą Ci osiągnąć cudowny efekt końcowy. Stwórz własny nadruk i ciesz się jego wyjątkowością! 

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jakie dokumenty może przetłumaczyć tłumacz przysięgły ukraińskiego?

Jakie dokumenty może przetłumaczyć tłumacz przysięgły ukraińskiego?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 349 wyświetleń
Jak zapakować wino na prezent? 10 pięknych i prostych pomysłów

Jak zapakować wino na prezent? 10 pięknych i prostych pomysłów

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 1475 wyświetleń
Koszulka polo – jak nosić do pracy i na co zwrócić uwagę, aby wyglądać stylowo? Praktyczne porady 

Koszulka polo – jak nosić do pracy i na co zwrócić uwagę, aby wyglądać stylowo? Praktyczne porady 

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 81 wyświetleń
Domy energooszczędne – co to jest? Definicja, budowa i zalety

Domy energooszczędne – co to jest? Definicja, budowa i zalety

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 31 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl