Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Kuchnia > Prosecco – cena. Ile kosztuje w Lidlu, Biedronce i innych sklepach?

Prosecco – cena. Ile kosztuje w Lidlu, Biedronce i innych sklepach?

Prosecco – cena. Ile kosztuje w Lidlu, Biedronce i innych sklepach?

Prosecco jest jednym z najpopularniejszych win goszczących w polskich kieliszkach przy różnych okazjach. To rodzaj białego, włoskiego wina wytwarzanego metodą Charmata, z owoców ze szczepu Glera. Uzupełnia walentynkowe kolacje, wakacyjne pikniki, romantyczne wieczory czy spotkania w rodzinnym gronie. Gdy nie wiadomo, jakie wino kupić, większość osób wybiera właśnie prosecco – cena tego trunku również przyczynia się do jego popularności.

Ile kosztuje prosecco w popularnych polskich sklepach, takich jak Lidl, Biedronka czy Żabka? Dla porównania – jaka jest cena prosecco pochodzącego z włoskich winnic? Sprawdź! 

Prosecco – cena średnia

Za takie wino musujące w popularnych sklepach, trzeba zapłacić 20-40 złotych. Tyle kosztuje butelka o pojemności 750 mililitrów. Dokładna kwota zależy od rodzaju, producenta i ewentualnych promocji. Na ogół, jeśli chcesz sprawić sobie butelkę prosecco, musisz się liczyć z wydaniem około 30 złotych. 

Średnia cena tego trunku jest podobna w sklepach internetowych. Jedynie renomowane sklepy winiarskie sprowadzające wina z Włoch proponują klientom nieco droższe warianty z certyfikatem pochodzenia. W internetowych supermarketach ogólnospożywczych cena popularnego prosecco nie przekracza 40 złotych.

Prosecco to wino produkowane masowo, toteż kwoty nie należą do wysokich w porównaniu z innymi popularnymi trunkami. 

Prosecco – cena. Lidl

Popularny market w niebiesko-żółtych barwach ma w ofercie szeroki wybór alkoholi. Musiało się wśród nich znaleźć oczywiście słynne musujące wino. 

Winnica Lidla proponuje klientom 4 rodzaje prosecco. Cena za Extra Dry Grande Conte oraz Dry Grande Conte wynosi 29.99 złotych za butelkę 750 mililitrów. Tyle samo kosztuje wino musujące prosecco z domieszką wina czerwonego — różowe Rose Extra Dry Millesimo. 

W Lidlu dostaniesz też prosecco z wyższej półki jakościowej i cenowej. To 

Prosecco Treviso Brut Millesimato „Il Vino dei Poeti Gold” pochodzące z rejonu Treviso. Zamknięte w charakterystycznej, złotej butelce wino kosztuje 94.99 złotych za 750 mililitrów.

Prosecco – cena. Biedronka

Piwniczka Biedronki nie ustępuje Lidlowi pod kątem wyboru alkoholi. Aktualnie znajdziesz w niej kilka win typu prosecco. 

Najprzystępniej cenowo wypada półwytrawne Prosecco Asolo — zapłacisz za nie 29.99 złotych od butelki 750 mililitrów. Różowe Mionetto Prosecco Rose to koszt rzędu 33.99 złotych za butelkę. W asortymencie nie ma aktualnie win prosecco z wyższej półki cenowej. 

Cena prosecco w Żabce

W Żabce dostaniesz białe prosecco wytrawne Martini za 39.99 złotych za butelkę 750 mililitrów. Niektóre punkty oferują mniejsze butelki tego trunku o pojemności 0,2 litra. Zapłacisz za nie mniej niż 20 złotych. 

Cena prosecco w Carrefour

Dostępne w Carrefour prosecco kosztuje 31.99 złotych za butelkę o pojemności 750 mililitrów. Taka sama jest cena prosecco Mionetto, Grande Conte oraz Casa Pecunia – 31.99 złotych za 750 mililitrów. 

Nieco taniej w Carrefour wypada prosecco Trevisco – 29.99 złotych za 750 militrów.

Prosecco – cena w Kauflandzie

W Kauflandzie znajdziesz różowe wino musujące Canti prosecco za 26.99 złotych od butelki 750 mililitrów oraz w identycznej cenie Stock Prosecco Trevisco. 

Ile kosztuje prosecco w Stokrotce?

Sklep Stokrotka oferuje kilka rodzajów prosecco. Cena za Martini oraz Casa Pecunia wynosi 29.99 złotych za butelkę 750 ml. Butelka Maschio o takiej samej pojemności jest 2 złote tańsza — zapłacimy za nią 27.99 złotych. 

Jaki jest koszt dobrego prosecco?

Oryginalne prosecco jest produkowane w północno-wschodniej części Włoch, w regionie  Friuli-Venezia Giulia oraz Veneto. Powstaje oczywiście ze szczepu winogron Glera. Wina z tamtejszych winnic mają certyfikaty DOC, przyznawane regionalnym wyrobom, przechodzącym restrykcyjne kontrole. To wyższa klasa winiarska — a za taką trzeba odpowiednio więcej zapłacić. 

Cena wina musującego z wyższej półki zaczyna się od 50 złotych. Za trunki z renomowanych winnic zapłacisz w okolicach 100 złotych. Jak widać, mimo wyższej kwoty za dobre prosecco, cena wciąż nie należy do spektakularnych, gdy porównamy ją choćby z oryginalnym szampanem, czy długo leżakującymi winami czerwonymi.


Cena prosecco w popularnych polskich sklepach jest bardzo podobna. Nie przekracza 40 złotych. Większość tego typu trunków kupisz za 25-30 złotych za butelkę 750 mililitrów. Wino musujące z renomowanej włoskiej winnicy jest droższe — od 50 do nawet 100 złotych od butelki. 

Artykuł ma charakter informacyjny. Nie stanowi oferty handlowej ani materiału promocyjnego.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Modna stylizacja na co dzień. Zadbaj o dodatki

Modna stylizacja na co dzień. Zadbaj o dodatki

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 189 wyświetleń
Tiule – co to za materiał?

Tiule – co to za materiał?

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 329 wyświetleń
Co zabrać w góry? Niezbędnik przezornego turysty

Co zabrać w góry? Niezbędnik przezornego turysty

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 110 wyświetleń
Prosecco – cena. Ile kosztuje w Lidlu, Biedronce i innych sklepach?

Prosecco – cena. Ile kosztuje w Lidlu, Biedronce i innych sklepach?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 3323 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl