Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Uroda > Szczoteczki Curaprox – rodzaje. Poznaj je!

Szczoteczki Curaprox – rodzaje. Poznaj je!

Szczoteczki Curaprox – rodzaje. Poznaj je!

Wybór odpowiedniej szczoteczki do mycia zębów jest naprawdę ważny. Chodzenie do stomatologa nie jest przyjemne i wiele osób dostaje gęsiej skórki na myśl o wizycie u dentysty. Dlatego należy dbać o zęby w najlepszy możliwy sposób – myć je każdego dnia. 

W tym artykule przedstawię Ci szczoteczki Curaprox, które od pewnego czasu stają się coraz bardziej popularne. Zaraz zobaczysz, jakie rodzaje szczoteczek, przygotował dla Ciebie producent. Wybierz model, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. 

Szczoteczki Curaprox – rodzaje 

Manualne szczoteczki Curaprox do zębów 

Szczoteczki Curaprox manualne
Kolorowe szczoteczki manualne przyciągają uwagę i świetnie prezentują się w łazience. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Curaprox. 

Najpopularniejsze są szczoteczki manualne, które idealnie nadadzą się do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki codziennemu szczotkowaniu Twoje zęby nie tylko pozostaną zdrowe, ale także zachowają śnieżnobiały kolor. 

Szczoteczki Curaprox manualne posiadają miękkie i delikatne włoskie, które nie podrażni dziąseł i zapewni dokładne mycie wokół każdego zęba. Wystarczy lekki nacisk, aby usunąć resztki jedzenia i umyć dokładnie płytkę zębową. 

Curaprox wyróżnia kompaktowa główka, dzięki której dokładnie wyczyścić wszystkie zęby. W szybki sposób usuniesz także bakterie, które zbierają się na zębach przez cały dzień. Bardzo dobrym posunięciem producenta jest wykorzystanie ośmiokątnej rączki, która nie wysuwa się z ręki. Dzięki temu użytkowanie jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Patrząc na szczoteczkę, możesz pomyśleć, że taka mała główka na pewno nie wyczyści dobrze powierzchni zębów. Tutaj Cię zaskoczę. Mała główka to idealne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu, dotrzesz nawet do najtrudniejszych miejsc,a co więcej, tylne zęby także zostaną dobrze wyczyszczone. 

Tego rodzaju produkty najlepiej kupować na oficjalnej stronie producenta lub w sklepach stomatologicznych, takich jak https://mixdent.pl/pl/. Będziesz miał gwarancję oryginalności produktu. 

Szczoteczki Curaprox – rodzaje manualnych produktów 

W swojej ofercie Curaprox posiada:

 • szczoteczki jednopęczkowe – chcesz jeszcze bardziej zadbać o higienę jamy ustnej? Jednopęczkowe szczoteczki pozwolą Ci na mycie każdego zęba osobno. Jest to dobra opcja dla osób, z odruchem wymiotnym, które nie mogą zdzierżyć dużej szczoteczki na tylnych zębach. 
 • szczoteczki dla niemowląt – są małe i posiadają cienkie włókna. Możesz je rozpoznać poprzez zaokrąglony i gumowy uchwyt. To dzięki niemu trochę większe dzieci mogą samodzielnie szczotkować jamę ustną. Nie musisz się obawiać o podrażnienie dziąseł i zębów małego dziecka, ponieważ główka, tak jak uchwyt, jest gumowa. 
 • podróżne sety  – wybierasz się w podróż i chcesz mieć wszystko w jednym miejscu? Możesz wybrać set podróżny od Curaprox. W zestawie znajdziesz składaną szczoteczkę i pastę. 

Szczoteczki Curaprox soniczne 

Szczoteczki Curaprox soniczne
Dzięki szczoteczce sonicznej dokładnie wyczyścisz powierzchnię zębów, a litowo-jonowy akumulator pozwoli na około 20 pełnych myć bez ładowania. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Curaprox.

Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych manualnych rodzajów szczoteczek i wybiera soniczne, które pozwalają bez większych nakładów siły dokładnie wyczyścić jamę ustną. Te od Curaprox posiadają miękkie włosie, dzięki któremu z Twoich zębów znikną resztki jedzenia oraz nalot i bakterie, które zbierają się przez cały dzień. 

Soniczne szczoteczki curaprox posiadają aż trzy tryby pracy. Możesz zacząć od delikatnego szczotkowania, jeśli masz naprawdę wrażliwe zęby i dziąsła. Następnie przejść na wyższy level, który będzie idealny do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Trzeci tryb pracy, to intensywne szczotkowanie, gdzie obroty urządzenia dochodzą nawet do 84,000 wibracji na minutę! 

Istotną funkcją w tej szczoteczce jest timer, który liczy 2 minuty szczotkowania. Dzięki tej opcji wiesz, kiedy możesz zakończyć swoją higienizację jamy ustnej. 

Curaprox do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych 

Szczoteczki Curaprox do przestrzeni międzyzębowych
Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych posiadają wyjątkowo delikatne włókna. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Curaprox. 

Jeśli chcesz mieć zdrowe, czyste i piękne zęby, to musisz dokładnie o nie zadbać. Czasami zwykła szczoteczka – manualna lub soniczna – może nie wystarczyć. Podczas codziennej pielęgnacji musisz pamiętać o przestrzeniach międzyzębowych, w których mogą zatrzymać się resztki jedzenia. 

W ofercie Curaprox znajdziesz szczoteczki, które wyczyszczą te miejsca. Ich użytkowanie jest bardzo proste – przesuń ją w obszarze pomiędzy zębami i wyjmij. Pozbędziesz się szybko resztek jedzenia i usuniesz bakterie, które ukryły się w przestrzeniach międzyzębowych przez cały dzień. 

Możesz wybrać różne rodzaje uchwytów. Długi sprawdzi się do czyszczenia zębów, które znajdują się głęboko, natomiast krótki poradzi sobie z higienizacją z przodu. 

Curaprox i dokładniejsze czyszczenie jamy ustnej 

Teraz już znasz szczoteczki Curaprox. Rodzaje pozwolą Ci wybrać taką, która jest idealnie dostosowana do Twoich zębów. W swojej ofercie producent ma jeszcze kilka produktów, o których trzeba wspomnieć. 

 • skrobaczki do języka – warto stosować codziennie, aby usunąć osad i bakterie, które zbierają się na języku. Wiele osób pomija ten etap, lub w ogóle nigdy nie myło języka. 
 • pasty do zębów – skoro są szczoteczki, to musi być i pasta. Curaprox oferuje je w różnych smakach.
 • szczoteczki do protez – sztuczne zęby dużo kosztują, więc trzeba o nie dbać prawie tak dokładnie, jak o prawdziwe zęby. Codzienne mycie ułatwi specjalna szczoteczka do protez. 

Teraz już wiesz, jakie szczoteczki Curaprox znajdują się na rynku. Zakup model, który najbardziej Ci odpowiada i zadbaj o codzienną higienę jamy ustnej. 

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak wybrać idealny hotel na konferencje – przegląd niezbędnych cech i udogodnień

Jak wybrać idealny hotel na konferencje – przegląd niezbędnych cech i udogodnień

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 143 wyświetleń
Oferta biura rachunkowego – co powinno się w niej znaleźć i jak wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy

Oferta biura rachunkowego – co powinno się w niej znaleźć i jak wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 173 wyświetleń
Termowizja: Okno na niewidzialny świat ciepła

Termowizja: Okno na niewidzialny świat ciepła

 • Przeczytasz w 2 minut
 • 30 wyświetleń
Pościel bez prasowania – jaki materiał wybrać?

Pościel bez prasowania – jaki materiał wybrać?

 • Przeczytasz w 7 minut
 • 143 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl