Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Sztuczna choinka jak żywa – czym powinna się wyróżniać?

Sztuczna choinka jak żywa – czym powinna się wyróżniać?

Sztuczna choinka jak żywa – czym powinna się wyróżniać?

Boże Narodzenie to moment, w którym wiele rodzin z całego świata spędza razem czas podczas wspólnego ubierania choinki. Wybór odpowiedniego drzewka ma więc szczególne znaczenie i warto dobrze przemyśleć tę kwestię. Z roku na rok rośnie popularność choinek sztucznych, które wyróżniają się ponadczasowością, wysoką jakością i doskonałym odwzorowaniem swoich naturalnych odpowiedników. Wybór odpowiedniego drzewka nie należy jednak do najłatwiejszych zadań, gdyż na rynku czeka na Ciebie wiele różnorodnych modeli. Czym więc powinna wyróżniać się sztuczna choinka jak żywa? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

Sztuczna choinka jak żywa – naturalny wygląd przede wszystkim

Sztuczne choinki o naturalnym wyglądzie to marzenie niejednego fana świąt. Takie modele możesz spotkać w katalogu coraz większej liczby producentów, m.in. sklepu https://www.e-choinki.pl/. Jednak zdecydowanie sprawdza się tutaj stwierdzenie, że choinka choince nierówna. Jeśli do tej pory spotykałeś drzewka z kategorii syntetycznych, które zupełnie nie pasowały do określenia sztuczna choinka jak żywa, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szukać i co tak naprawdę ma znaczenie dla wyglądu tego wyjątkowego świątecznego akcentu.

Przede wszystkim liczy się materiał, z którego choinka jest wykonana. To właśnie od niego zależy, czy będziesz w stanie od razu stwierdzić, że drzewko jest sztuczne, czy raczej będziesz zastanawiał się, jak to możliwe, że prezentuje się jak prawdziwe. Taki efekt pozwalają osiągnąć choinki wykonane z PE, czyli polietylenu. To tworzywo umożliwia formowanie igieł (tipsów), które idealnie odwzorowują te naturalne – mają różne długości, kształty, grubości i kolory. W ten sposób każda choinka może być doskonałym odpowiednikiem drzewka wybranego gatunku, np. jodły czy świerku.

Za idealnym wyglądem gałązek i tipsów z PE idzie jednak cena. Tego typu modele są sporym wydatkiem ze względu na to, że polietylen przez swoje właściwości jest drogim tworzywem. Alternatywą dla fanów naturalności mogą być drzewka, w których połączono PE z folią PCV. W ich przypadku zostaje utrzymany wygląd jak żywy, gdyż tipsy z polietylenu znajdują się na końcach gałązek, tworząc naturalny efekt. Z kolei folia PVC, którą łatwo odróżnić od prawdziwych igieł, znajduje się bliżej pnia. Ten design sprawia, że drzewko nadal prezentuje się jak oryginał, ale kosztuje mniej. Wiele modeli wykonanych z PE i PVC czeka na Ciebie na https://www.e-choinki.pl/19-choinki-sztuczne.

Poza materiałem, z którego wykonana jest sztuczna choinka jak żywa, istotna jest także jej budowa. Ogromne znaczenie ma bujność drzewka i to, czy posiada ono prześwity – zdecydowanie warto unikać tego typu modeli. Na naturalny wygląd choinki wpływa również kształt i długość gałązek. Zwróć uwagę na to, jak te elementy wyglądają w przypadku żywego drzewka. Nie zawsze są symetryczne, a do tego niektóre gatunki drzew iglastych posiadają pojedyncze dłuższe gałązki u góry. Takie niesymetryczne korony w przypadku choinek sztucznych jeszcze mocniej podkreślają ich naturalny wygląd. Koniecznie weź pod uwagę te czynniki, jeśli interesuje Cię choinka sztuczna jak żywa.

Dopracowanie w każdym najmniejszym szczególe

Choinka sztuczna jak żywa powinna być perfekcyjna i dopracowana w każdym szczególe. Zwróć uwagę na drobne elementy, które mogą zdradzić, że drzewko nie jest naturalne. Znaczenie mają m.in. omotki, czyli nici znajdujące się na gałązkach. Odpowiedni kolor sprawi, że nie będą rzucać się w oczy i doskonale podkreślą naturalny charakter modelu.

Wysoka jakość, czyli idealny design na lata

Wybór choinki, która będzie idealną imitacją prawdziwego drzewka przez długi czas, to bardzo ważna decyzja. Aby cieszyć się perfekcyjnym wyglądem choinki przez wiele sezonów, warto wybrać model wykonany z wysokiej jakości tworzyw. Jest to szczególnie ważne, gdyż drzewka są narażone na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, a w niektórych przypadkach także wilgoć – nie tylko podczas świąt, ale i w pozostałej części roku podczas przechowywania. Odpornym na te wszystkie elementy i trwałym materiałem jest wspomniany już polietylen. Wybierając taki model, wybierasz jednocześnie pewność, że nie straci ona swojego idealnego designu po sezonie, a Ty będziesz mógł cieszyć się sztuczną choinką jak żywą przez długi czas! W ten sposób zainwestowane w drzewko pieniądze szybko Ci się zwrócą.

choinka jak żywa - sztuczna
W przypadku sztucznej choinki igły są elementem, który ma ogromny wpływ na to, czy prezentuje się ona naturalnie. Wybieraj modele wykonane z PE, aby cieszyć się drzewkiem jak żywym.

Sztuczna choinka jak żywa z funkcją samorozkładania to połączenie, które pokochasz

Dużą zaletą nowoczesnych sztucznych choinek jest to, że wiesz dokładnie, co kupujesz. Nie musisz obawiać, że drzewko nie spełni Twoich oczekiwań, nie będzie pasować do wnętrza czy okaże się za duże lub zbyt rozłożyste. To korzyść z wyboru sztucznego modelu – nawet jeśli posiadasz mieszkanie o małym metrażu i niewielką przestrzeń na świąteczne dekoracje, sztuczna choinka jak żywa na pewno idealnie wpasuje się w to miejsce. Wystarczy, że je dokładnie wymierzysz i porównasz z wymiarami produktu.

Znaczenie w tej kwestii ma również wygląd wybranego modelu po ustawieniu i wymodelowaniu gałązek. Czy uda się uzyskać dokładnie taki efekt, jak ten na zdjęciu producenta? Naprzeciw tym wątpliwościom wychodzą twórcy choinek wyposażonych w system samorozkładania. Wszystkie gałązki umieszczone są na zawiasach, dzięki czemu Twoim jedynym zadaniem jest ustawienie choinki na stojaku i… czekanie aż ona osiągnie swój zamierzony, idealny wygląd! Pozostaje Ci tylko wymodelowanie poszczególnych gałązek zgodnie ze swoimi preferencjami. To gwarancja tego, że drzewko będzie prezentować się tak, jak przewidział to producent, a Ty będziesz mógł cieszyć się doskonałym odpowiednikiem wybranego gatunku iglastego drzewa.

Cena ma znaczenie – uważaj na zbyt tanie modele

Choinka świąteczna zdecydowanie nie jest elementem wystroju, na którym warto oszczędzać. Skutkiem takiego działania może być drzewko, po którym od razu widać, że nie należy do kategorii naturalnych i model o niskiej trwałości. A tego każdy z nas chce uniknąć. Dlatego warto patrzeć na cenę i nie bać się modeli kosztujących więcej, gdyż jest to inwestycja, która zazwyczaj już po kilku sezonach się zwraca. Choinki kosztujące kilkadziesiąt złotych prawdopodobnie wykonane są z folii PVC i na pewno nie wyglądają jak żywe. Nowoczesne drzewka z kategorii zaawansowanych technologicznie modeli mogą kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.

Zwróć uwagę na różnorodne choinki

Wiesz już, czym powinna wyróżniać się sztuczna choinka jak żywa. Poza wskazanymi powyżej elementami istotne jest także dopasowanie drzewka do własnych preferencji. Możesz zdecydować się np. na klasyczne bujne i rozłożyste drzewko do sufitu, które wprowadzi świąteczny klimat nawet do wnętrz o dużym metrażu. Popularnym wyborem są także choinki typu slim, które są wąskie i wysokie. Prezentują się naprawdę intrygująco i nowocześnie.

Fani natury chętnie wybierają drzewka na pniu, które zostały wyposażone w naturalny pieniek. W ten sposób można zaprosić kawałek lasu do domu, ale nadal cieszyć się zaletami sztucznych modeli choinek. Z kolei miłośnikom zimowej atmosfery na pewno spodobają się drzewka delikatnie przyprószone śniegiem. Wszystkie te modele mogą prezentować się jak żywe. Wystarczy, że wybierzesz zakupy w sprawdzonym sklepie i weźmiesz pod uwagę opisane w artykule kwestie.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Dekoracja stołu w salonie – 10 inspiracji

Dekoracja stołu w salonie – 10 inspiracji

  • Przeczytasz w 12 minut
  • 285 wyświetleń
Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Porady i inspiracje

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Porady i inspiracje

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 78 wyświetleń
Rozmiar poduszki – jak dobrać?

Rozmiar poduszki – jak dobrać?

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 242 wyświetleń
Wysokoenergetyczna dieta bez tłuszczu – na czym polega?

Wysokoenergetyczna dieta bez tłuszczu – na czym polega?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 91 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl