Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Sztuczna choinka w donicy – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Sztuczna choinka w donicy – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Sztuczna choinka w donicy – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Choinki sztuczne cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób stawia na wygodę na co dzień, a ta jest szczególnie ważna w gorącym okresie przedświątecznym. W uniknięciu bożonarodzeniowej gorączki może pomóc właśnie wybór sztucznego drzewka. Taki model posiada wiele zalet, a w tym artykule przybliżę najważniejsze z nich. Czytaj dalej, a sztuczna choinka w donicy stanie się dodatkiem, który nie będzie miał przed Tobą tajemnic i z łatwością wybierzesz tę najlepszą dla siebie!

Sztuczna choinka w donicy, czyli odpowiedź na aktualne trendy

Jeśli choinki sztuczne kojarzą Ci się z przestarzałymi modelami, które wyszły z mody, masz wiele do nadrobienia. Dzisiejsze drzewka przeszły od tego czasu niemałą metamorfozę, przez co znacząco różnią się designem od choinek sprzed lat. Przede wszystkim trudno odróżnić je od naturalnych drzewek, co jest ich największą zaletą. Naturalny wygląd sprawia, że sztuczna choinka w donicy sprawdzi się także u miłośników żywych drzewek – otrzymają oni wiele jednak nie tylko drzewko jak żywe, ale i wiele dodatkowych korzyści.

Choinki w donicach dostępne są w wielu różnych rodzajach, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie najlepszą dla siebie. Przede wszystkim mogą mieć różne rozmiary, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne. To właśnie te drzewka najczęściej mają wysokość poniżej 1 metra. Takie niewielkie modele dzięki donicy prezentują się doskonale. Sprawia ona, że zajmują nieco więcej miejsca, dzięki czemu sprawiają wrażenie nieco większych, w porównaniu do drzewka na stojaku, a ich bryła prezentuje się lepiej.

sztuczna choinka w donicy – dlaczego warto się na nią zdecydować
Wybór choinki w donicy pozwoli Ci przyozdobić nie tylko gałązki drzewka! Możesz zdecydować się na ozdobną donicę, delikatny materiał lub wiklinowy kosz, który doda mu ciekawego wyglądu.

Sztuczna choinka w donicy świetnie sprawdzi się jako samodzielne drzewko, np. w pokoiku dziecięcym, jednak można wykorzystać ją także jako dodatek postawiony na meblach, m.in. na komodzie czy szafce nocnej. Takie drzewka pięknie prezentują się nie tylko w wersji solo, ale w postaci kilku postawionych obok siebie choinek. Mogą stać się uzupełnieniem modelu o klasycznych rozmiarach lub stanowić jedyną ozdobę w mieszkaniu.

Choinka w donicy typu slim – design, który pokochasz

Jeśli interesujesz się aktualnymi trendami, Twojej uwadze na pewno nie umknęła sztuczna choinka w donicy typu slim. Takie drzewko jest węższe niż standardowa choinka. Dzięki zredukowanej szerokości i rozłożystości zajmuje mniej miejsca i będzie doskonałym wyborem do mieszkań o niewielkim metrażu. Jednak drzewka slim są nie tylko bardziej wąskie – ta cecha została połączona z większą wysokością. Dodatkowo modele slim są gęste i nie mają prześwitów, podobnie jak standardowe choinki. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakupy w sprawdzonym sklepie, oferującym drzewka wysokiej jakości jak żywe.

Modele slim w donicach świetnie prezentują się postawione obok siebie. Drzewka o różnych rozmiarach tworzą interesującą i przyciągającą wzrok kompozycję, obok której ciężko przejść obojętnie. To doskonały wybór dla każdego, kto chce podejść do dekoracji świątecznych w nieco ekstrawagancki i zdecydowanie oryginalny sposób.

Inwestycja na lata połączona z wygodą

Sztuczna choinka w donicy to zdecydowanie najbardziej wygodny wybór. Dzięki niej będziesz mógł skreślić jedno zadanie z listy przedświątecznych obowiązków. Żywe drzewka najczęściej kupuje się stacjonarnie, więc jedna wycieczka do sklepu mniej i zaoszczędzony na staniu w kolejce czas to zdecydowanie zalety modelu sztucznego. Dodatkowo naturalna choinka musi być kupiona w odpowiednim momencie – może okazać się, że pojedziesz w jedno miejsce, a tam nie będzie odpowiedniego do Twojego mieszkania modelu.

Przy sztucznej choince nie ma żadnych utrudnień. Pierwszym plusem jest to, że możesz zamówić ją bez wychodzenia z domu. Wybierz sklep internetowy z dostawą i wniesieniem, a drzewko zostanie dostarczone pod Twoje drzwi – zwróć uwagę, czy sklep oferuje taką opcję, gdyż sztuczna choinka w donicy waży zazwyczaj dużo więcej niż model na lekkim stojaku.

Drugi plus to wielosezonowość takiego wyboru. Wystarczy zainwestować raz i można cieszyć się drzewkiem o idealnym wyglądzie przez lata (pamiętaj tylko, aby odpowiednio je przechowywać poza sezonem!). Trzecim plusem jest jeszcze większa wygoda rozkładania, jeśli zdecydujesz się na model z systemem samorozkładania – wystarczy postawić drzewko na stojaku i poczekać, aż gałązki same się wypoziomują. Na koniec konieczne jest jedynie dopracowanie ich wyglądu.

Sztuczna choinka w donicy jak żywa – dla najbardziej wymagających

Dzisiejsza sztuczna choinka w donicy zakupiona od sprawdzonego producenta jest trudna do odróżnienia od żywego drzewka. Taki efekt jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Doskonale imitują one prawdziwe igły, dzięki czemu nawet z bliska różnica jest praktycznie niezauważalna. Igły posiadają różne długości, kolory i grubości, co sprawia, że ich wygląd jest niezwykle wierny oryginałowi. A dodatkową zaletą sztucznych choinek w donicy jest to, że w przeciwieństwie do żywych nie gubią igieł i można zrezygnować z codziennego sprzątania miejsca, w którym znajduje się drzewko.

Tak naturalny wygląd nie jest zarezerwowany tylko dla wysokich i okazałych modeli. Także sztuczna choinka w donicy typu slim lub niewielkich rozmiarów może prezentować się jak żywa. Kluczem jest tutaj zdecydowanie się na zakup od pewnej firmy. Sprawdź opinie, obejrzyj zdjęcia i do dzieła – możesz wybrać swoje nowe drzewko!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Stoły drewniane — ponadczasowa elegancja dla domu i mieszkania

Stoły drewniane — ponadczasowa elegancja dla domu i mieszkania

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 130 wyświetleń
Kuchnia grecka – potrawy z kraju Dionizosa, których trzeba spróbować

Kuchnia grecka – potrawy z kraju Dionizosa, których trzeba spróbować

  • Przeczytasz w 11 minut
  • 412 wyświetleń
Bieganie metodą Danielsa — tabela i wyjaśnienie terminu

Bieganie metodą Danielsa — tabela i wyjaśnienie terminu

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 3215 wyświetleń
Jakie lampy marki Ideal Lux wybrać do swojego domu?

Jakie lampy marki Ideal Lux wybrać do swojego domu?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 80 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl