Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Tkanina Water repellent – czym się charakteryzuje?

Tkanina Water repellent – czym się charakteryzuje?

Tkanina Water repellent – czym się charakteryzuje?

Wybierając zestaw wypoczynkowy do swojego mieszkania na pewno chcesz, aby służył Ci, jak najdłużej. Dlatego też decydujesz się na tkaniny, które są odporne i zniosą nawet najcięższe warunki, na które są wystawione. Wizyty gości, dzieci, zwierzęta, codzienne używanie, wiąże się z niszczeniem materiału. 

Jeśli chcesz tego uniknąć i mieć pewność, że możesz liczyć na wybraną tkaninę przez długi czas, postaw na materiał Water Repellent. Pierwszy raz o nim słyszysz? Spokojnie, w tym artykule dokładnie przedstawię Ci, czym się charakteryzuje i dlaczego sprawdzi się, jak tkanina obiciowa. 

Water Repellent – co to w ogóle znaczy? 

“Welur, velvet, skóra, żakardy – te obicia znam, ale Water Repellent? Co to jest?”

Sama nazwa może pozostawić cię w lekkim zdezorientowaniu. Nic dziwnego. Water Repellent, to nazwa pochodząca z języka angielskiego i oznacza, coś co jest odporne na wilgoć lub hydrofobowe

Skoro znasz już definicje słowa po angielsku, to pewnie domyślasz się, że materiał ten jest tworzony w taki sposób, aby nie pochłaniał cieczy, która rozleje się na tkaninie. Na pewno miałeś w swoim życiu kilka takich przypadków, gdzie niechcący rozlałeś napój na obicie fotela, krzesła czy sofy. W tym przypadku ciesz nie zostaje wchłonięta w materiał, ale pozostaje na powierzchni w postaci kropel. Wspaniałe, czyż nie? 

“Jak to działa?” 

Wszystko za sprawą specjalnej niewidocznej powłoki, która składa się z cząsteczek hydrofobowych. To właśnie dzięki nim woda, sok, czy inny napój nie przedostają się do wnętrza materiału. Nie będziesz musiał się martwić, kiedy nagle coś rozleje się na obiciu. Będziesz mógł na spokojnie iść po ręcznik papierowy i wytrzeć tkaninę do sucha. 

Water repellent - tkanina
Po rozlaniu woda tworzy krople na tkaninie i można je łatwo usunąć.

Czym charakteryzuje się tkanina Water Repellent? 

Pierwsza charakterystyczna cecha, to oczywiście nie wchłanianie cieczy do wnętrza materiału. Dzięki temu możesz w każdej chwili wytrzeć rozlany napój na obiciu np. sofy czy fotelu. Z tego wynika, że jest to materiał hydrofobowy. 

Można od razu stwierdzić, że tkanina jest także plamoodporna. Skoro nie wchłania cieszy, to i nie pozostawia plam. Nawet jeśli rozleje Ci się kawa czy herbata, po wytarciu ręcznikiem papierowym będziesz mógł dalej cieszyć się cudownym i pięknym wyglądem swoich mebli. 

Jak możesz się domyślić, materiał Water Repellent jest łatwy i szybkie w utrzymaniu w czystości. Nim się obejrzysz wszystko będzie, jak nowe. 

Oczywiście plamoodporność i hydrofobowość jest ważne, ale jeszcze ważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa. Są w pełni bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Nie musisz się obawiać, że coś zaszkodzi któremuś z członków Twojej rodziny. 

Na rynku znajdziesz naprawdę dużo wersji kolorystycznych materiałów. Dlatego wybierzesz idealną barwę, która będzie dominowała w wybranym przez Ciebie wnętrzu. 

Nie musisz martwić się, że przez swoje zdolności hydrofobowe tkanina będzie nieprzyjemna w dotyku. Jest wręcz przeciwnie, jest miękka i przyjemna. Doskonale prezentuje się w każdym stylu i na wielu meblach. Taka tkanina będzie nie tylko funkcjonalna, ale i dekoracyjna. A na tym chyba najbardziej Ci zależy wybierając odpowiednie obicie do wnętrza, czyż nie? 

Kiedy najlepiej Water Repellent sprawdzi się we wnętrzu? 

Zacznijmy od kolorów. Marzą Ci się jasne meble, jednak do tej pory obawiałeś się, że szybko tkanina będzie bruda? Z Water Repellant Twoje marzenie może stać się realne. Materiał nie będzie się brudził, a co więcej szybko będziesz mógł go przetrzeć i znowu cieszyć się wspaniałym wyglądem jasnego zestawu wypoczynkowego. 

W mieszkaniu, gdzie przebywają dzieci. Sam wiesz, jak to jest, jeśli je masz. Tylko na chwilę spuścić je z oczu, a plama na obiciu gotowa. Często są to soki, które trudno usunąć. Dlatego taka tkanina na powierzchni mebli, to zbawienie dla rodziców. 

To dobry wybór dla osób, które są alergikami. Dlaczego? Powłoka hydrofobowa sprawia, że drobnoustroje nie przenikają do wnętrza materiału. Istnieje dzięki temu mniejsze ryzyko pojawienia się objawów alergii. 

Masz w domu czworonożnego przyjaciela? Pewnie nie raz zwierzak wskoczył mokrymi i brudnymi łapami na sofę, fotel czy krzesło. Dzięki Water Repellent nie będziesz musiał denerwować się brudnym materiałem. Szybko przetrzeć go ręcznikiem papierowym i znowu będzie wyglądał, jak nowy. 

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do doskonałego wyglądu tkaniny Water Repellent 

Aby materiał na Twoim zestawie wypoczynkowym prezentował się doskonale, ważna jest pielęgnacja. Aby pozbyć się kurzu warto chociaż raz w tygodniu odkurzyć całą powierzchnię. 

Jednak, jak działać kiedy na powierzchni rozleje się ciesz? 

 1. Na samym początku odsącz plamę za pomocą ręcznika papierowego. 
 2. Na tkaninie nie widzisz już kropli? Wspaniale, ale to nie koniec. Zacznij lekko dociskać ręcznik papierowy do powierzchni. 
 3. Tą czynność powinieneś powtarzać, aż do momentu kiedy ręcznik papierowy będzie suchy. Wtedy możesz mieć całkowitą pewność, że cała ciesz została usunięta. 
Water repellent - sposób pielęgnacji i czyszczenia
Lekkie dociskanie ręcznika papierowego do powierzchni materiału sprawi, że cała woda zostanie usunięta.

Jak szybko należy usunąć mokrą plamę? 

Najlepiej od razu wziąć ręcznik papierowy lub miękką szmatkę i usunąć rozlany napój. Jeśli będziesz z tym długo zwlekał, to tkanina może w końcu lekko zacząć wchłaniać ciecz. Dlatego najlepiej od razu posprzątać bałagan. 

“Ale jak to zacznie wchłaniać wodę?”

To proste. Jest to tkanina Water Repellent, więc oznacza to, że ma właściwości hydrofobowe i zabezpiecza tkaninę. Jednak nie jest waterproof – całkowicie wodoodporny. 

Aby łatwiej było to zwizualizować, przestawię Ci to na przykładzie kurtek, które także są wykonywane z tego materiału. Kurtki Water Repellant sprawdzą się na przelotne opady, lekką mżawkę. Natomiast ubrania, które są Waterproof sprawdzą się podczas deszczu i w bardzo mokrych warunkach. Ta pierwsza tkanina po dłuższym okresie na mocnym deszczu mogłaby zacząć przeciekać – to zupełnie jak pozostawiona długo mokra plama na tkaninie. 

To już wszystko, co mam Ci do przekazania o tkaninie Water Repellent. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jakie cechy posiada i dlatego warto postawić na ten materiał. Masz dzieci, pupila, czy marzą Ci się jasne meble w mieszkaniu? Wtedy tkanina Water Repellent będzie idealnym wyborem. Łatwa w pielęgnacji, odporna na uszkodzenia, bezpieczna i pięknie się prezentująca – czego chcieć więcej! 

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Wynajem długoterminowy samochodów Mercedes – co możesz zyskać?

Wynajem długoterminowy samochodów Mercedes – co możesz zyskać?

 • Przeczytasz w 2 minut
 • 52 wyświetleń
Oliwki czarne a zielone – czym się od siebie różnią 

Oliwki czarne a zielone – czym się od siebie różnią 

 • Przeczytasz w 4 minut
 • 265 wyświetleń
Koszula do pracy – jaką powinien wybrać mężczyzna?

Koszula do pracy – jaką powinien wybrać mężczyzna?

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 209 wyświetleń
Komputerowy haft na bluzie – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Komputerowy haft na bluzie – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 294 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl