Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Biznes > Ubezpieczenie assistance – dlaczego warto mieć pomoc na drodze?

Ubezpieczenie assistance – dlaczego warto mieć pomoc na drodze?

Ubezpieczenie assistance – dlaczego warto mieć pomoc na drodze?

Podróżowanie samochodem daje poczucie niezależności i swobody, ale każdy kierowca wie, że może napotkać na drodze nieoczekiwane trudności. Od awarii po wypadki – nieprzewidziane sytuacje mogą szybko przekształcić podróż w stresujące wydarzenie. W takich momentach nieoceniona okazuje się pomoc ubezpieczenia assistance, które zapewnia wsparcie i ochronę, kiedy najbardziej tego potrzebujemy.

Na czym polega ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance to specjalny rodzaj polisy, który zapewnia pomoc na drodze w przypadku awarii, wypadku czy innych problemów z pojazdem. Usługa ta jest dostępna zarówno w kraju, jak i podczas podróży zagranicznych. Assistance może być częścią szerszej polisy ubezpieczeniowej lub oferowana jako niezależny produkt.

Jakie sytuacje pokrywa ubezpieczenie assistance?

Awaria pojazdu – W przypadku awarii samochodu na drodze, assistance zapewni pomoc mechanika, a w razie potrzeby holowanie do najbliższego warsztatu.

Wypadek – Jeśli dojdzie do wypadku, pomoc drogowa zajmie się nie tylko usunięciem pojazdu z drogi, ale także pomoże w załatwieniu formalności związanych z wypadkiem.

Brak paliwa – Zdarza się, że kierowca może nieoczekiwanie zużyć całe paliwo. W takiej sytuacji, ubezpieczenie assistance zapewni dostarczenie niewielkiej ilości paliwa, aby można było dojechać do najbliższej stacji benzynowej.

Zatrzaśnięte kluczyki w pojeździe – Assistance pomoże również, gdy kluczyki zostaną przypadkowo zatrzaśnięte w samochodzie lub zgubione.

Wymiana koła – W przypadku przebicia opony, pomoc drogowa może przybyć i wymienić koło na zapasowe.

Realne przykłady, jak assistance pomogło kierowcom

Pewien kierowca podróżujący z rodzinnym w zimie, miał niespodziewaną awarię w systemie ogrzewania pojazdu. Temperatura na zewnątrz spadła poniżej -10°C, co stanowiło realne zagrożenie dla zdrowia jego i pasażerów. Dzięki szybkiej reakcji zespołu assistance, samochód został odholowany do najbliższego serwisu, a rodzina otrzymała transport do hotelu.

Inny przykład to kierowca, który w trakcie wakacyjnej podróży doświadczył awarii silnika. Dzięki ubezpieczeniu assistance nie tylko szybko otrzymał pomoc na drodze, ale także skorzystał z samochodu zastępczego, który pozwolił mu kontynuować wakacje, podczas gdy jego auto było naprawiane.

Podsumowanie

Ubezpieczenie assistance jest nieocenionym narzędziem dla każdego kierowcy, który ceni sobie spokój i bezpieczeństwo podczas podróży. Oferując szeroki zakres usług i szybką reakcję na nieprzewidziane sytuacje, znacznie redukuje stres i komplikacje związane z problemami samochodowymi. Mając na uwadze, jak wiele nieprzewidywalnych zdarzeń może mieć miejsce na drodze, wybór dobrej polisy assistance wydaje się być inwestycją, która z pewnością się opłaci. Zakupić ją można także online, korzytając z narzędzia, jakim jest porównywarka OC. W kilka minut można zapewnić sobie dodatkową ochronę ubezpieczeniową, bez wychodzenia z domu!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Kaszak – przyczyny, rodzaje, usuwanie

Kaszak – przyczyny, rodzaje, usuwanie

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 121 wyświetleń
Szybkie jedzenie do pracy — 12 posiłków do zrobienia w 15 minut

Szybkie jedzenie do pracy — 12 posiłków do zrobienia w 15 minut

  • Przeczytasz w 8 minut
  • 3048 wyświetleń
Motywacja do biegania – 10 niezawodnych metod by wytrwać w postanowieniu

Motywacja do biegania – 10 niezawodnych metod by wytrwać w postanowieniu

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 151 wyświetleń
Jak przygotować się do pracy w salonach kosmetycznych?

Jak przygotować się do pracy w salonach kosmetycznych?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 82 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl