Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Biznes > Wakacje w grudniu – jakie miejsca warto rozważyć?

Wakacje w grudniu – jakie miejsca warto rozważyć?

Wakacje w grudniu – jakie miejsca warto rozważyć?

Grudzień to miesiąc pełen wrażeń i dużej kumulacji dni wolnych od pracy. Tym samym chętnie decydujemy się na wakacje właśnie w tym okresie. Jedni wybierają ucieczkę od zimowych mrozów, drudzy natomiast pragną w pełni nacieszyć się magią lodowego świata. Jaki kierunek wybrać na grudniowe wakacje? Poznaj nasze propozycje.

Egipt – wakacje w pustynnym klimacie

Egipt to jeden z częściej wybieranych kierunków przez Polaków niezależnie od pory roku. W szczególności przyciągają nas czyste wody, rozległe pustynie oraz znane na całym świecie piramidy. Ponadto kraj ten cieszy się dobrą infrastrukturą turystyczną, niezawodną pogodą oraz korzystnymi dla turystów cenami wycieczek. Bez problemu znajdziemy względnie niedrogą ofertę all inclusive na kilka dni. W grudniu temperatury okazują się przyjemne i nie ryzykujemy, że nadto spali nas słońce. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia waha się tam w okolicach 21 stopni. Jeżeli natomiast nastawiasz się na odpoczynek w cieniu palm przerywany kąpielami w morzu, tam również tego nie zabraknie. Opady deszczu są tam niezwykle rzadkie, a woda utrzymuje temperaturę powyżej 24 stopni. Możesz zatem liczyć na połączenie aktywnych wakacji połączonych z odpoczynkiem nad przejrzystymi zbiornikami wodnymi.

Tajlandia – posmakuj kultury

Jeżeli marzą Ci się święta w krainach pełnych słońca i wysokich temperatur, idealnym kierunkiem okaże się Tajlandia. To wyjątkowy kraj w południowo-wschodniej Azji emanujący intrygującą kulturą oraz szeroką paletą smaków. Turystów przyciągają liczne plaże oraz środowisko przystosowane dla wielbicieli sportów czy imprezowiczów. Warto przygotować się jednak na bardzo wysokie temperatury, gdyż mogą utrzymywać się przez długi czas powyżej 30 stopni. Tajlandia to zatem miejsce dla osób doceniających upalne dni i możliwość rozłożenia się na leżaku. Jedną z atrakcji okazuje się również bujna i soczyście zielona roślinność. Egzotyczne kwiaty oraz owoce przykuwają wzrok i zachęcają do spróbowania kolorowych drinków. Warto pamiętać, że Tajlandia to jednak odległy kierunek i nie obejmuje nas tam żadna bezpłatna opieka zdrowotna, taka jak EKUZ. Tym samym należy wziąć pod uwagę konieczność znalezienia odpowiedniej dla nas polisy. Jedną z opcji będzie ubezpieczenie na wakacje na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/.

Karaiby – gorący urlop

Karaiby to moc niewielkich wysepek, gdzie możesz poczuć się jak w raju. Temperatury tam utrzymują się w okolicach 29 stopni. Woda jest niewiele chłodniejsza, gdyż w grudniowym okresie może mieć około 27 stopni. Nieskazitelne, białe plaże i możliwość zamieszkania w drewnianym domku na wodzie z widokiem na rozciągający się ocean to niezwykłe doświadczenie. Tydzień w tym istnym raju to świetny pomysł na świąteczny prezent. W takim klimacie możecie spędzić zarówno święta, jak i sylwestra. Możecie spędzać tam czas na cieszeniu się:

 • spokojem;
 • przejrzystą wodą;
 • egzotyczną roślinnością;
 • oglądaniu gwiazd;
 • tańcu;
 • sączeniu drinków.

Taki scenariusz trafi do wielu serc.

Goa – w kolorze szczęścia

Goa to jeden ze stanów, znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Indii. Ze względu na zawiłą historię, ten zakątek świata znacznie różni się od Indii, jakie sobie wyobrażamy. Główną przyczyną jest fakt, że tereny te wcześniej należały do Portugalii, a więc miały znaczący kontakt z kulturą łacińską. Tym samym łączy się tutaj zarówno indyjski orient, jak i europejska tradycja. Szczyt sezonu to początek grudnia, więc jeśli wybieracie się tam w okolicach świąt, możecie liczyć na pełne hotele i plaże tętniące życiem. Temperatura, jak i w przypadku pozostałych kierunków, utrzymuje się w okolicach 30 stopni. Natomiast opady mogą pojawiać się tam sporadycznie.

Alpy – klasyka się nie starzeje

W grudniu nie wszyscy chcą odciąć się od zimy, a więc jednym z urlopowych kierunków są Alpy. Tam sezon zaczyna się na przełomie listopada i grudnia, zatem nie musimy się martwić o brak miejsc do aktywnego wypoczynku. W alpejskich kurortach możemy liczyć na wiele atrakcji przystosowanych do potrzeb narciarzy i snowboardzistów. Bez problemu wypożyczymy tam również sprzęt sportowy niezbędny do zjeżdżania nowoczesną infrastrukturą turystyczną na górskich lodowcach. To również okazja do spróbowania lokalnych specjałów.

Zanim jednak zdecydujemy się w ten sposób spędzić okres świąteczny, warto zastanowić się nad wyborem dopasowanej do naszych potrzeb polisy. Może się zdarzyć, że podstawowy pakiet nie wystarczy, gdyż warunki na stokach narciarskich należą do jednych z ekstremalnych. Tym samym ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, jeżeli uszczerbek na zdrowiu nastąpi podczas zjeżdżania na nartach czy snowboardzie. Tutaj przydatne okazuje się rozszerzenie o sporty ekstremalne w naszej polisie turystycznej. Znając zimowe warunki w  górach, dobrym krokiem jest również zainwestowanie w klauzulę alkoholową. Po więcej informacji na temat wakacji w grudniu możesz przykładowo zajrzeć na stronę:  https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/gdzie-na-wakacje-w-grudniu/606.html.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Rozmiar poduszki – jak dobrać?

Rozmiar poduszki – jak dobrać?

 • Przeczytasz w 8 minut
 • 243 wyświetleń
Porównywarka smartfonów – Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5

Porównywarka smartfonów – Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 117 wyświetleń
Saturator do wody gazowanej SodaStream – który wybrać?

Saturator do wody gazowanej SodaStream – który wybrać?

 • Przeczytasz w 10 minut
 • 1878 wyświetleń
Osprzęt elektryczny w kuchni – dobieramy włączniki i gniazdka!

Osprzęt elektryczny w kuchni – dobieramy włączniki i gniazdka!

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 154 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl