Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Wnętrza > Wąż świetlny LED – jak kreatywnie wykorzystać go do dekoracji przestrzeni?

Wąż świetlny LED – jak kreatywnie wykorzystać go do dekoracji przestrzeni?

Wąż świetlny LED – jak kreatywnie wykorzystać go do dekoracji przestrzeni?

Węże LED to nowoczesne narzędzia, które umożliwiają stworzenie nieszablonowej i efektownej wizualnie dekoracji świetlnej. To dobra opcja na doświetlenie elewacji budynku lub ogrodu, ale nie tylko. Okazuje się, że istnieje wiele sposobów na kreatywne wykorzystanie węża świetlnego LED. Czytaj dalej i dowiedz się, jak możesz udekorować nim przestrzeń. W dalszej części podpowiemy Ci również, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając ten element.

Wąż świetlny LED – jakie ma zastosowanie?

Wąż świetlny LED to szalenie modna dekoracja, która podbiła współczesny rynek oświetleniowy. Jego dużym atutem jest uniwersalność, którą zawdzięcza elastyczności. Można go bowiem dowolnie wyginać i tworzyć w ten sposób dekoracje o zróżnicowanych kształtach. Dobrej jakości wąż świetlny nie uszkodzi się podczas wyginania, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ozdoby do swoich potrzeb.

Węże świetlne są bardzo wszechstronne. Mogą być zastosowane np. jako dekoracje ogrodowe. Znakomicie prezentują się na drzewach czy krzewach, czyli w miejscach, do których klasyczne oświetlenie nie mogłoby dotrzeć. Idealnie sprawdzą się też do tworzenia oryginalnych dekoracji świątecznych. Nierzadko stosuje się je także jako oświetlenie obiektów komercyjnych, np. ogródków gastronomicznych.

Technologia LED w dekoracjach świetlnych – czy to ma sens?

Wąż świetlny LED zbudowany jest z niewielkich diod ledowych. To energooszczędne rozwiązanie, które zużywa znacznie mniej prądu niż klasyczne źródła światła. Nie dostrzeżesz więc dodatkowych kosztów na rachunkach za zużycie energii. Co więcej, diody LED świecą dłużej, dzięki czemu posłużą przez naprawdę tysiące godzin. Warto też pamiętać o tym, że przez cały czas świecą pełną mocą. To jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań oświetleniowych dostępnych na rynku. Nie zawiera bowiem rtęci i nie emituje szkodliwego promieniowania UV. Wykorzystywanie oświetlenia LED zapobiega więc składowaniu i usuwaniu niebezpiecznych materiałów.

Wąż świetlny LED – gdzie można go kupić?

Dużym atutem węży świetlnych jest ich uniwersalność i możliwość dopasowania do własnych potrzeb. Wąż świetlny LED zwykle sprzedawany jest na metry. Taką możliwość oferuje np. e-sklep NewLed. Wybierając wariant dla siebie, koniecznie zwróć uwagę na jego jakość. Wąż powinien być elastyczny, a zarazem wytrzymały. Jeśli planujesz stworzyć z niego dekorację zewnętrzną, celuj w produkt z podwyższoną klasą szczelności. To gwarancja bezpiecznego użytkowania i niezawodności. Nie zapomnij zaopatrzyć się też w wysokiej jakości komponenty, które umożliwią Ci przeprowadzenie skutecznego montażu!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Po co ludziom Instagram? 15 powodów, by go mieć

Po co ludziom Instagram? 15 powodów, by go mieć

  • Przeczytasz w 6 minut
  • 915 wyświetleń
Radio do kuchni – TOP10 najlepszych propozycji

Radio do kuchni – TOP10 najlepszych propozycji

  • Przeczytasz w 10 minut
  • 1419 wyświetleń
 Jaki plecak dla pierwszoklasisty – wybieramy najmodniejsze modele 

 Jaki plecak dla pierwszoklasisty – wybieramy najmodniejsze modele 

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 248 wyświetleń
Bułki bez drożdży – jak je zrobić? 12 prostych przepisów

Bułki bez drożdży – jak je zrobić? 12 prostych przepisów

  • Przeczytasz w 13 minut
  • 412 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl