Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > RTV i AGD > Wynajem ekspresu do kawy – kiedy warto z niego skorzystać?

Wynajem ekspresu do kawy – kiedy warto z niego skorzystać?

Wynajem ekspresu do kawy – kiedy warto z niego skorzystać?

Jeśli czujesz, że kupno ekspresu kawowego na własność zbyt mocno obciąży Twój budżet i utrudni biznesowy start lub rozwój, poznaj wynajem ekspresu. To alternatywna usługa, w ramach której możesz zdobyć nowoczesne, wydajne urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb – łatwo i na przejrzystych warunkach.

Podsumowanie:

 • Wynajem to jedna z metod pozyskania nowoczesnego ekspresu do kawy – automatycznego, przelewowego lub kolbowego.
 • Prostota i przejrzystość usługi oraz dostępność wielu dodatkowych rozwiązań w ramach wynajmu ekspresu czyni z niego ciekawą alternatywę dla zakupu urządzenia na własność.
 • Wynajem ekspresu zainteresuje przede wszystkim przedsiębiorców, którzy potrzebują nowoczesnego urządzenia do parzenia kawy, ale nie chcą lub nie mogą zdecydować się na jego zakup w tradycyjny sposób, w jednym ze sklepów ze sprzętem AGD.

Na czym polega wynajem ekspresu kawowego?

Wynajem ekspresu to kompleksowa, lecz prosta usługa, w ramach której wynajmujący przekazuje Ci sprzęt, pozwalając na jego pełne wykorzystanie, także komercyjne. W zamian opłacasz miesięczny czynsz. W wielu przypadkach pojawia się też obowiązek zakupu kawy od dostawcy ekspresu. Za to otrzymujesz dodatkowe wsparcie: techniczne na potrzeby montażu sprzętu i w razie jego awarii, a także asortymentowe – z bezpłatną dostawą środków czyszczących. Umowa o wynajem ekspresu zawierana jest najczęściej na czas określony, zwykle od 12 do 24 miesięcy. Po tym czasie oczywiście istnieje możliwość przedłużenia umowy – na tych samych lub korzystniejszych warunkach. Zdarza się, że wynajmujący pozwala na tymczasowe zawieszenie współpracy na 1-2 miesiące w każdym roku jej trwania.

Kto powinien zainteresować się wynajmem ekspresu do kawy?

Usługa skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, głównie z branży gastronomicznej, hotelarskiej i handlowej. Wynajem ekspresu kawowego jest też chętnie wybierany przez właścicieli firm chcących poprawić warunki pracy w biurze.

Warto wypróbować to rozwiązanie zwłaszcza gdy nie dysponujesz budżetem pozwalającym na duży, jednorazowy wydatek, jakim jest zakup ekspresu na własność, a chcesz i/lub potrzebujesz wprowadzić go do firmowego wyposażenia. Tym bardziej że koszt wynajmu ekspresu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i dzięki temu zapłacić mniejszy podatek dochodowy. Co nie mniej ważne, w ramach tej usługi masz zapewnione profesjonalne doradztwo, które ułatwi Ci wybór ekspresu najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb. A po upłynięciu czasu trwania umowy, możesz ją przedłużyć, wybierając dla swojego biznesu nowocześniejsze urządzenie. Jednym słowem, wynajem oferuje dużą wolność i elastyczność – rzeczy cenne w każdym biznesie.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Pranie kołdry w 5 krokach

Pranie kołdry w 5 krokach

 • Przeczytasz w 7 minut
 • 114 wyświetleń
Co to jest copywriting? Jak zostać copywriterem?

Co to jest copywriting? Jak zostać copywriterem?

 • Przeczytasz w 21 minut
 • 187 wyświetleń
Kalendarz biodynamiczny dla ogrodników

Kalendarz biodynamiczny dla ogrodników

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 89 wyświetleń
Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby?

 • Przeczytasz w 5 minut
 • 60 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl