Nowoczesny.pl
Nowoczesny.pl > Bez kategorii > Wysokość siatki ogrodzeniowej – jak dobrać odpowiednią? 

Wysokość siatki ogrodzeniowej – jak dobrać odpowiednią? 

Wysokość siatki ogrodzeniowej – jak dobrać odpowiednią? 

Chcesz ogrodzić i zabezpieczyć swoją działkę? Świetnie. Siatki ogrodzeniowe to dobry i przede wszystkim tani sposób, na to, aby wytyczyć granicę posesji. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup, musisz pomyśleć o wysokości siatki ogrodzeniowej. 

Od czego zależy wysokość siatki ogrodzeniowej? Dlaczego jest to takie istotne? Dowiesz się tego w tym artykule. 

O czym warto pamiętać przed wyborem wysokości siatki ogrodzeniowej?

Nie możesz zapomnieć o tym, aby dobrać odpowiedni rodzaj siatki. W zależności od tego, czy chcesz ogrodzić posesję, zabezpieczyć zwierzęta hodowlane, czy wydzielić miejsce na rabatę. 

Na rynku są różne rodzaje siatek ogrodzeniowych, dlatego przed wyborem zdecyduj się na tą, która będzie najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co możesz znaleźć w sklepach i stronach internetowych, wejdź na https://www.przewodnik-budowlany.com.pl/rodzaje-siatek-ogrodzeniowych-poznaj-je-zanim-zdecydujesz-sie-na-zakup i dowiedz się więcej! 

Przed zakupem zwróć także uwagę na grubość drutu i szerokość oczek. Będzie to szczególnie istotne przy wyborze ogrodzenia dla zwierząt hodowlanych. 

Jaka wysokość siatki ogrodzeniowej jest dostępna na rynku? 

Producenci siatek zazwyczaj tworzą je w kilku wymiarach. Wszystko po to, aby każdy mógł dobrać je do swoich potrzeb. Bez problemów na rynku dostaniesz produkty o wysokości 125, 150 i 170 centymetrów. Są to standardowe wymiary, które są często używane na budowie. 

Wysokość siatki ogrodzeniowej powyżej 2 m? Z tym może być problem. Jeśli takiej potrzebujesz, zapewne będziesz musiał stworzyć ją na specjalne zamówienie u producenta siatek. Należy jednak pamiętać, że takie zlecenie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. 

Wysokość siatek ogrodzeniowych a ich przeznaczenie 

Wysokość siatki ogrodzeniowej musisz dostosować także do jej przeznaczenia. Jeśli zależy Ci na tymczasowym zabezpieczeniu działki – nie chcesz, aby dzikie zwierzęta buszowały na Twojej posesji, czy ktoś na nią wjechał, to wystarczy wybrać siatkę o wysokości 100-125 cm. 

Zapewne po pewnym czasie zmienisz ją na bardziej stabilną, dlatego warto tą, stworzyć jak najtaniej. Jednak, jeśli ogrodzenie ma posłużyć Ci przez dłuższy czas, wybierz siatki wyższe 170 cm. Dzięki temu stworzysz solidniejszą konstrukcję, a posesja będzie bardziej chroniona. 

Jeśli chodzi o wysokość siatki hodowlanej, to tutaj najlepszą opcją będzie 1 m. Zapewnisz zwierzętom spokojny azyl, ochronę przed niebezpiecznymi drapieżnikami i ucieczką z wyznaczonego dla nich miejsca. 

A wysokość siatek ogrodzeniowych na woliery? Każdy ptak powinien mieć przestrzeń, aby trochę polatać. Siatka na woliery powinna mieć co najmniej 1 m wysokości. Dzięki temu zapewnia swobodę zwierzętom. 

Siatka ogrodzeniowa – wysokość a podmurówka 

Jeśli montujesz siatkę ogrodzeniową na stałe, to musisz pamiętać o podmurówce, która może mieć od 25 do nawet 50 cm. Wszystko w zależności od projektu. 

Siatka ogrodzeniowa i podmurówka musi tworzyć ze sobą spójną całość i nie przekraczać 2,2 m wysokości. Dlaczego? Przepisy.

Zgodnie z ustawą z Prawa budowlanego z 2015 roku, jeśli wysokość ogrodzenia od gruntu nie przekracza 2,2 m wysokości, to możesz swobodnie stawiać siatkę, bez żadnych formalności. Jeśli decydujesz się na zamontowanie ogrodzenia, które przekracza tę wysokość, to musisz udać się do urzędu i zgłosić prace, które zamierzasz wykonać. 

Mam nadzieję, że po tej krótkiej lekturze już wiesz, jaka wysokość siatki ogrodzeniowej będzie odpowiednia. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni rodzaj, stabilnie ją zamontować i cieszyć się bezpieczną posesją. 

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Termowizja: Okno na niewidzialny świat ciepła

Termowizja: Okno na niewidzialny świat ciepła

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 30 wyświetleń
Odpływ liniowy na wymiar – perfekcyjne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki 

Odpływ liniowy na wymiar – perfekcyjne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki 

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 154 wyświetleń
Jak zapakować prezent? 8 kreatywnych pomysłów

Jak zapakować prezent? 8 kreatywnych pomysłów

  • Przeczytasz w 7 minut
  • 155 wyświetleń
Regały metalowe i ich zastosowanie – nie tylko przemysłowe!

Regały metalowe i ich zastosowanie – nie tylko przemysłowe!

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 33 wyświetleń

© 2023 Nowoczesny.pl